A Way Out Sistem Gereksinimleri

A Way Out Sistem Gereksinimleri

A Way Out aksiyon-macera türünde bir oyundur ve Hazelight tarafından geliştirilmektedir. Oyunun yayımcılığı ise Electronic Arts tarafından gerçekleştirilecektir. Çıkış tarihi konusunda henüz net bir tarih verilmemiştir ancak oyunun en geç 2018 yılının ikinci çeyreğine kadar çıkış yapması beklenilmektedir.

Oyun Hakkında

Klasik macera oyunlarından farklı bir oynanışa sahip olarak üçüncü kişinin gözünden oynanışa sahiptir. Oynanıl açısından en sıradışı özelliği zorunlu co-op oynanışa sahip olmadı. Nasıl yani diyorsanız size şöyle açıklayalım. Oyunu tek başınıza oynamanız mümkün değil. Oyunu oynayabilmek için mutlaka birden fazla kişi ile oyuna girmeniz gerekiyor. Bu lokal veya online farketmez yeterki size eşlik edecek biri olsun. Bu açıdan ortaya şöyle bir sorun çıkıyor. Hem siz hemde arkadışınız senkronize mi hareket edeceksiniz ?

Senaryo gereği bazı ufak bölümlerde her iki karakterinde aynı anda yapamadığı görevler mevcut. Dolayısı ile bu sahnelerde bir kişi görevi yaparken diğer kişi o oyuncuyu izlemek zorunda kalıyor. Onun dışında kalan bütün bölümlerde senkronize bir biçimde hareket ediyor ve görevleri birlikte tamamlıyorsunuz.

A Way Out Sistem Gereksinimleri

Mesela oyun içerisinde yer alan hapishaneden kaçış görevinde oyuncular farklı görevleri üstleniyorlar ve farklı hazırlıklar yapıyorlar. Siz hazırlıklarınızı tamamladığınızda diğer arkadaşınızın devam eden görevini kısa bir süre izlemek zorunda kalıyorsunuz. Arkadaşınız görevi tamamladığında tekrar beraber ilerlemeye devam ediyorsunuz.

Oyunun bir diğer özelliği günümüz oyunlarında sıkça görülen non playable characters(npc) ler ile iletişime geçme ve bunun sonucunda aldığınız kararlara göre hikayenin gidişatında meydana gelen ufak değişiklikler. Mesela Fallout 4 gibi oyunlarda bu tür diyologlar ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu npcler ile yaptığınız diyoloğa bağlı olarak hikayenin gidişatı üzerinde ufak sapmaların yaşanması söz konusu olabiliyor. A way out oyunculara klasik checkpoint koşuşturmasından kurtarmak açısından böyle bir seçme imkanı tanıyor

Gameplay Fragmanı

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış fragmanını izleyebilirsiniz. Burada genel olarak oynanış mekanikleri, oyunun konusu ve grafikleri hakkında detaylar yer almaktadır.

Eğer aksiyon macera türünde oyunlara meraklı iseniz Hellblade: Senua’s Sacrifice‘e bir göz atmanızı tavsiye ederim. Diğer aksiyon ve macera oyunlarını incelemek için: Aksiyon Oyunları | Macera Oyunları

Sistem Gereksinimleri

Oyun için şuana kadar yapılmış bir oynanış videosu yahut sistem gereksinimlerine yönelik bir açıklama mevcut değildir. Dolayısı ile oyun için gereken sistem gereksinimleri konusunda mevcut bir bilgide söz konusu değildir. Ancak oyunu her platformda takip etmekteyiz bu yönde bir açıklık oluştuğunda gereken sistem gereksinimleri bilgilerini yayınlayacağız.

Sistem Gereksinimleri

Sistem Gereksinimleri
Donanımlar Minimum Önerilen
İntel İşlemci Core i3-2100T 2.5GHz  Core i5-3570K 3.4GHz
Amd İşlemci  FX-6100  Ryzen R3 1300X
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GTX 650 Ti  GeForce GTX 960 2GB
AMD Ekran Kartı Radeon HD 7750  Radeon R9 290
RAM 8 GB 16 GB
İşletim Sistemi Windows 7 64 Windows 7 64
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 25 GB 25 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

2 Yorum Yapılmış

  1. Mustafa Deniz dedi ki:

    Ekran kartı : Amd Radeon R7 250

    İşlemci : Pentium R Dual Core E5700 3.00 GHz

    Ram : 4GB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir