Absolver Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanış

Absolver Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanış 

Absolver dövüş sanatlarını temel alan aksiyon türünde bir video oyunudur. Oyunun 2017 Ağustos ayında PlayStation 4, Microsoft Windows ve Xbox One versiyonları ile birlikte çıkış yapmıştır.

Oyunun Konusu ve Oynanış Mekanikleri

Oyunun konusu yıkılmış bir imparatorlukta hayatta kalmaya çalışan savaşçıları ele almaktadır. Her oyuncu bu dünyada hayatta kalabilmek için karakterlerini geliştirmelidir.

Bu açıdan baktığımızda sürekli bir karakter gelişiminin yer aldığını görüyoruz. Yani aslında Absolver için mmo türünde bir oyun da diyebiliriz

Oyunda, yıkılmış bu dünyada düzeni korumaya yemin etmiş ve bu uğurda savaşan özel savaşçılara Absolver denilmektedir. Her oyuncunun amacı ise bir dünya yolculuğuna çıkarak karakter gelişimini tamamlamak ve üstün yeteneklere sahip bir Absolver olmaktır.

Yol boyunca oyuncular, daha üstün saldırı türleri ve dövüş stilleri öğrenecekler, karakterlerini tamamen bireysel bir şekilde özelleştirebileceklerdir. Absolver bu konuda oyunculara geniş bir oynanış mekaniği sunuyor. Her oyuncu kendine özel saldırı stillerini oluşturabiliyor.

Bunun için özel olarak oluşturulan “Combat Deck” yani dövüş destesi sistemi geliştirilmiş. Oyuncular edindiği bu kartlar ile dövüş stilini düzenliyor.

Oyunda hem yapay zekaya sahip slotlara, hemde diğer oyunculara karşı mücadele verebiliyoruz. Oyunda ilerleyiş hem PvE hemde PvP mücadeleler üzerine kurulmuştur.

Gameplay Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz. Bu video da oyunun konusu, mekanikleri ve grafikleri detaylı bir şekilde incelenmiştir.

Aksiyon ve Rol yapma türünde oyunları seviyorsanız Divinity: Original Sin II ve Nier: Automata‘ya göz atmanızı tavsiye ederim.

Diğer aksiyon ve RPG türündeki oyunları yine sitemiz üzerinde inceleyebilirsiniz. Aksiyon Oyunları | Rol Yapma Oyunları

Sistem Gereksinimleri

Oyunun minimum grafikleri ile ultra grafikleri arasında GTA oyunlarında olanın aksine aşırı bir farklılık yoktur. Oyuncular minimum gereksinimler için ortalama düzey donanıma sahip olmalıdır. Hem bu donanımlar ile ultra grafiklerde 30 civarı fps alabilmenizde mümkün.

ABSOLVER SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci  Core i3-6300 3.8GHz  Core i5-2550K 3.4GHz
Amd İşlemci  APU A10-5800K Quad-Core  FX-8300
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GTX 560 Ti  GeForce GTX 770
AMD Ekran Kartı  Radeon R7 260X  Radeon R9 280X
RAM  8 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Win 7 (64)  Win 10 (64)
DirectX  Direct X 9  Direct X 11
Saklama Alanı  7 GB  7 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir