Agony

Agony insanların ruh sağlığını bozmak amacıyla geliştirildiğine inandığım survival-horror türünde bir video oyunudur. Madmind Studio tarafından geliştirilen oyun pc ve konsol platformları için 30 Mart 218 tarihinde çıkış yapacaktır. (Bir oyunun geliştiricisinin adı ile oyun bu kadar mı uyuşur diyorum ve susuyorum) Aşağıda Agony Sistem Gereksinimleri bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Agony

Oyun Hakkında

Oyunun konusuna gelirsek, oyuncular cehennemin derinliklerinden çıkıp gelmiş, geçmişine dair hiç bir anısı, hatırası olmayan, varsa da hatırlamayan, her daim acı çeken lanetli bir ruhun başından geçen maceraları anlatıyor. Bu sevimli karakterimiz ile oyunda yer alan ve yapay zeka tarafından idare edilen insanları kontrol edebiliyor, hatta bir kaç küçük şeytanı dahi kontrol edebiliyorsunuz.

Oyunun bu mekanikerini kullanarak, cehennemin ağır şartlarında hayatta kalmaya çalışıyoruz. Ayrıca oyunda birinci şahsın bakış açısından oynuyoruz, yani oyunda yaşananları daha iyi hissedebiliyorsunuz. Oyunda ilerledikçe cehennemde yaşayan şeytanlardan dahi daha güçlü hale gelebiliyorsunuz. (Rivayet odur ki şuna bile dönüşebilirsiniz.)

Oyun büyük miktarlarda keşif mekaniklerine dayanıyor, çevrenizi keşfettikçe ilerliyor ve bir nevi güçleniyorsunuz. İlk başlarda şeytanlardan güçsüz olduğunuz için gizlenmeniz gerekiyor, nefesinizi tutarak arkalarından dolaşabiliyorsunuz. Oyunda çözmeniz gereken bir çok gizem ve bulmaca yer alıyor, böyle böyle ilerliyorsunuz.

Eğer sizde cehennem deneyimi yaşamak istiyorsanız Agony bize bu imkanı fazlasıyla sunuyor, teşekkürler Madmind! Oyunu satın almadan önce belirtelim, oyun korku, şiddet ve cinsellik dahil +18 öğeler içeriyor.

Türkçe Oynanış Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak içi aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

AGONY SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core i3-560 3.3GHz  Core i7-860 Quad 2.80GHz
Amd İşlemci  Phenom II X4 805  FX-8120
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GT 730 v2  GeForce GTX 750 Ti
AMD Ekran Kartı  Radeon R7 240 v2 2GB  Radeon HD 7850
RAM  2 GB  6 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 9  DirectX 9
Saklama Alanı  15 GB  15 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir