Aion: Upheaval Sistem Gereksinimleri

Aion: Upheaval Sistem Gereksinimleri

Aion: Upheaval

Aion:Upheaval, Aion Team Development Dept tarafından geliştirilmiş, farklı ülkelerde farklı yayımcılar tarafından ise yayımlanmıştır. Oyun 2008-2009 yıllarında farklı ülkelerde çıkış yapmıştır. Oyunun çok oyunculu modu bulunmaktadır.

Aion: Upheaval, NCSOFT tarafından yayınlanan çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG). Oyun, fantezi oyun ortamında PvP ve PvE’yi (geliştiricilerin PvPvE olarak adlandırdığı bir kavram) birleştiriyor.

Aion’un PvPvE oyunu, Abyss ve Balaurea’daki(PvP bölgeleri) savaş alanlarında devam eder. Bu bölgeler içinde bireysel Lejyonlar tarafından kontrol edilebilen kale vardır. Bu kaleleri kontrol etmek için yapılan savaş, muhalif grupların ve bilgisayar kontrolündeki NPC’lerin oyuncularına karşı, aynı zamanda PvE baskın içeriğinden elde edilen kuşatma silahlarını kullanarak savaşı da içeriyor. Ve  yine bir kaleyi kontrol eden Lejyonlar vergilerden bir kısmını finans kaynağı olarak kullanırlar.

Aion: Upheaval Oynanış

Aion: Upheaval Sistem Gereksinimleri

PvP’ye katılım, oyundaki Abyss Puanlarıyla ödüllendirilir. Savaşalar Abyss ve Balaurea’ya katılımlarını temel alarak diğer oyunculara karşı kazandığından sıralama bu şekilde belirlenir. Yine bazı ürünler bu sıralama üzerinden belirli noktalarda alınır. High-end zırhı gibi.  Buna Abyss Sıralaması sistemi denir ve yalnızca sunucu başına sınırlı sayıda yüksek rütbeli oyuncu olabilir. Çok yüksek rütbeli oyunculara ayrıca bir Koruyucu General olarak bilinen kişiye dönüşme imkanı tanınır.

Puan Sistemi

Abyss Sistemi

Eşit veya daha düşük sıralamalı bir oyuncunun öldürülmesinden çok daha üst sıralarda yer alan bir oyuncunun öldürülmesi için daha yüksek puan verilir.  Abyss Puanı belirli görevleri tamamlayarak ve belirli öğeleri satarak da kazanılabilir.

Oyunun genel oynanışında beceri ilerlemesinde kazanılan beceri puanları yalnızca belirli bir düzende ve zincirde ilerler. Genellikle zincirdeki beceriler başlangıçta olanlar daha güçlüdür.

Glory Point Sistemi

4.5 yamada, yeni bir Glory Point sistemi tanıtıldı. Abyss Puan sıralama sisteminin yerini aldı, Abyss Puanlarını oyuncu sayısını tanımlayan bir faktör yerine harcanacak para birimi haline getirdi. Bu zafer puanlarını kuşatmalar veya pvp ve pve örneklerinden alabilirsiniz. Oyuncu, bu puanı karşı tarafı öldürmekten alamıyor.

Gruplandırma

En fazla altı oyuncu bir grup oluşturabilir, savaşta birbirlerine yardım edebilir ve zaferin faydalarını paylaşabilir. Bazı alanlar grup oynamak için tasarlanmıştır ve bir grup oyunda bazı alanları girmek zorundadır. Dört gruba kadar sayıların daha fazla kuvvet gerektiren durumlar için bir İttifak oluşturabilirler. Sekiz Siyasal Birlik, bir Ligi oluşturmak üzere birleşebilir ve belirli bir faaliyete toplam 192 oyuncu katılabilir.

Oyun içinde farklı imalathaneler ve buralarda farklı farklı şeyler öğrenip üretebilirsiniz.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=BaQifrUt9eg[/embedyt]

Aion: Upheaval Hazırlama Sistemleri

Aion’da yedi tane: silah yapma, zırh makinesi imalatı, el sanatı, terzilik, simya, yemek pişirme ve inşaat gibi belli bir zanaat biçimini öğrenmeyi içerir. Oyuncular, yedi meslek mesleğini de öğrenebilirler, ancak sadece iki kişide bir Uzman olabilirler ve yalnızca bir Uzman olabilirler.

Aion: Upheaval SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci  Pentium 4 2.8GHz  Core 2 Duo E7500 2.93GHz
Amd İşlemci  Sempron 2800+  Phenom II X2 550
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce 6800 GT  GeForce 9800 GT
AMD Ekran Kartı  Radeon X800 XL  Radeon HD 4850
RAM  1 GB  4 GB
İşletim Sistemi  Win Xp (32)  Win Xp (32)
DirectX  Direct X 9  Direct X 9
Saklama Alanı  1 GB  1 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir