Alien: Isolation

Alien: Isolation, hayatta kalma – korku türünde bir video oyunudur. Creative Assembly tarafından geliştirilen oyun “Alien” adlı popüler bilim kurgu filmi serisinden esinlenilerek geliştirilmiştir. Oyun pc ve konsol platformları için 7 Ekim 2014 tarihinde çıkış yapmıştır. Aşağıda Alien: Isolation Sistem Gereksinimi bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Alien: Isolation

Oyun Hakkında

Nostromo uzay aracının ortadan kalkmasının üzerinden 15 yıl sonra 2137’de, Ellen Ripley‘in kızı Amanda Ripley’e Weyland-Yutani şirketinin android Christopher Samuels tarafından bir teklif yapılıyor. Samuels, Nostromo’nun uçuş kayıt cihazının, yakın zamanda Anesidora adlı bir gemi tarafından bulunduğunu ve Seegson Corporation’ın sahip olduğu uzay bir uzay istasyonu olan Sevastopol’da, KG-348’in etrafındaki yörüngede tutulduğunu bildirdi.

Amanda Ripleye yapılan teklife göre,  Weyland ve Yutani ekibi ile birlikte geminin enkazına gidebilir ve ceneaze amaçlı vs. annesinin cesedine ulaşabilir. Samuels ve Weyland-Yutani yönetici Nina Taylor, kaptan Diane Verlaine’in sahibi olduğu kurye gemisi Torrens’de Sevastopol’a gidiyor.

Grup, hasar gören istasyonu ve iletişimlerini çevrimdışı bulmak için Sivastopol’a geliyor. Ripley, Samuels ve Taylor araştırmak için istasyona uzay gezmeye çalışıyorlar, ancak EVA hattı enkazla kesilmiş ve Ripley diğerlerinden ayrılmış ve kendi istasyonuna girmek zorunda kalmıştır. İşte bundan sonrasında ise dananın kuyruğu kopuyor.

Oynanış Videosu

Oyun Hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan Türkçe oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Alien: Isolation Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core 2 Duo E8500 3.16GHz  Core 2 Quad Q9650 3.0GHz
Amd İşlemci  Phenom II X3 710  Phenom II X4 955
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GT 430  GeForce GTX 660
AMD Ekran Kartı  Radeon HD 5550 1024MB Radeon R9 270
RAM  4 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 32  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı 35 GB  35 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Kısa Not: Arkadaşlar oyun için dönemine göre oldukça fazla para harcanmasına rağmen beklenenin çok altında satış yapmıştır. Bu nedenle geliştirici firma oyunun ikincisini yapmaktan vazgeçti. 

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir