ArcheAge

ArcheAge

ArcheAge’in geliştiricisi XL Games yayımcısı ise farklı ülkelerde farklı yayım şirketleri üstlenmiştir. İlk kez güney Kore’de 2013 Ocak ayında sadece Microsoft Windows versiyonunda yayınlanmıştır. MMORPG türünde olup oyunu çoklu oyuncu modunda oynayabiliyoruz. Ayrıca oyunda kullanılan oyun motoru ise CryEngine 3‘tür.

ArcheAge, birinci ve üçüncü şahıs türünde oynanabilen, sınırı olmayan bir oyundur.

SAVAŞ

Geleneksel savaş ayarlarına ek olarak, ArheAge, oyuncuların ticaret yollarını güvence altına almasını veya deniz-kara savaş olacağı zaman deniz savaşını önermektedir. Çünkü gemileri silah ve inşa gücüyle donatabilirsiniz. Ayrıca denizde savaşlar diğer oyunculara karşı olabilir veya deniz canavarlarına karşı olabilir.

ArcheAge

PvP (Player vs Player)

Oyun alanlarının büyük bir bölümü PvP’ye izin veriyor. Oyuncular diğer gruplara karşı serbestçe savaş açabilir ve savaşabilir.

Crafting

ArcheAge’deki işçilik sistemi, diğer şeylerin yanısıra, oyuncunun sahip olduğu evler için ekipman, yiyecek, araç ve mobilya işlerinin yapılmasına olanak tanır. Crafting, oyunculara “yetkinlik” seviyeleri verir ve yeni işçilik seçeneklerinin kilidini açar.

Ev veya Konut Sistemi

Konut sisteminde oyuncular oyun dünyası üzerinde serbestçe konutlarını yerleştirebilirler. Bunun için ekstra bir mekan tasarlanmamış her yeri kullanabilirsiniz. Bina yerleşimini tamamladıktan sonra binanın iç ve dış dekorasyonunu istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Oyundaki konutlar küçük tek katlı, büyük üç katlı köşklerden oluşur. Tabi evi diktik buralara birde bulunduğumuz alan kime aitse o devlete vergi ödüyorsunuz. Ödemezseniz sorun çıkabilir:). Çoğu kurulan evde tarım yapmanıza izin veren alanlar bulunur.

ArcheAge

Auroria’nın kuzey kıt’asında bir Archeum Kristali arıtıp, oyuncu guild’leri üzerine kaleler inşa edilecek araziyi talep edebilirler.

Son olarak ise;

Arazi mülkiyeti “Patron” statüsüne sahip kişilerle sınırlıdır. Patron statüsünü elde etmenin en basit yolu Trion’a abonelik ücreti ödemek olsa da, serbest oyuncular, oyuncuyu ödemek için Trion tarafından 10 dolar karşılığında satılan bir paraya “Apex” satın almak için oyun içi altın kullanabilirler.  Apex, patron statüsünü satın almak için kullanılabilir; bu da ücretsiz oyuncuların Trion’a herhangi bir para ödemeden kendi arazilerini kazanmalarını sağlar.

ArcheAge Trailer

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=lS6Dqp3dT-M[/embedyt]

ARCHEAGE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci  Core 2 Duo E6550 2.33GHz  Core i5-2300 2.8GHz
Amd İşlemci  Athlon 64 X2 Dual Core 5600+  FX-8300
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce 8600 GTS 512MB  GeForce GTS 250
AMD Ekran Kartı  Radeon HD 4650  Radeon HD 4850
RAM  2 GB  4 GB
İşletim Sistemi  Win Xp (32)  Win 7 (64)
DirectX  Direct X 9  Direct X 10
Saklama Alanı  30 GB  30 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

2 Yorum Yapılmış

  1. Aldeniz dedi ki:

    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300 @ 2.66 2.66 Ghz

    4.00GB
    64 Bit

    GeForce 7300 SE/7200 GS Kaldırır mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir