ARK Park

Ark Park, ARK: Survival Evolved’i temel alan sanal gerçeklik oyunudur.  Snail/Peacock tarafından geliştirilen oyun belki de şuana kadar geliştirilen oyunlar içerisinde en fazla sistem isteyen oyunlardan biridir. Çıkış tarihi henüz belli olmasa da 2018 yılı içerisinde çıkış yapması bekleniliyor. Aşağıda ARK Park Sistem Gereksinimi bilgilerini inceleyebilirsiniz.

ARK Park

Oyun Hakkında

Oyun aslında ARK: Survival Evolved ile neredeyse birebir aynı diyebiliriz. Oyunda hem tekli veya çoklu oyun modları yer alırken bunların yanında son günlerde popüler olan Battle Royale modu yer alıyor. Bu mod sayesinde Playerunknowns Battlegrounds ve Fortnite Battle Royale ile büyük benzerlik gösteriyor.

Tekli ve çok oyunculu modlarda oyuncular survival oyunlarında olduğu gibi sıfırdan başlayarak bir gelişim sürecine girerler. Öncelikle doğadaki madenleri kullanarak kendine bir barınak yaparak oyuna başlıyorsunuz, oyunda çok ağır çevre şartları var. Dinazorlar gibi eski çağlardan kalma canlılar ile hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Hem doğaya, hem vahşi hayvanlara hemde diğer oyunculara karşı mücadele veriyorsunuz.

Daha sonra teknolojiyi kullanarak kendinizi, bölgenizi ve silahlarınızı geliştiriyorsunuz. Oyunda yer alan dinazor gibi vahşi hayvanları yakalayıp evcilleştirebiliyorsunuz. Daha sonra evcilleştirdiğiniz bu hayvanları savaştırabiliyor ve ulaşım amaçlı kullanabiliyorsunuz.

Battle Royale modunda ise ise 100 oyuncu ile geniş bir alanda oyuna başlıyorsunuz. İlk önce silah ediniyor ve yakaladığınız bir hayvanı evcilleştiriyor ve  daha sonrada diğer oyuncular ile mücadeleye başlıyorsunuz. Aynı pubg ve fortnitede olduğu gibi çevrenizi saran ölümcül bir sis var ve oyun ilerledikçe bu sis haritayı daraltmaya başlıyor.

Ark Park hakkında daha fazla bilgi almak için ARK: Survival Evolved oyununa göz atabilirsiniz.

Oyun Fragmanı

Oyun hakkında görsel olarak bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan fragmanı izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

ARK Park Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci Intel Core I5-4690K  Core i7-5960X 8-Core 3.0GHz
Amd İşlemci  FX-9590  Eşdeğer amd işlemci
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 970  GeForce GTX 1080
AMD Ekran Kartı  Radeon Pro Duo 8GB  Radeon Pro Duo 8GB
RAM  16 GB  16 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  25 GB  25 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

3 Yorum Yapılmış

  1. ömer dedi ki:

    amd ryzen 3 /ekran kartı geforce 1050 ti 4 gb/ ram 8 gb kadırırmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir