ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanışı

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanışı

Ark: Survival Evolved İnceleme

Ark. Survival Evolved, Studio Wildcard tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyundur.  Oyun bu yıl 29 Ağustos’ta farklı bir versiyonu gelecektir. Oyun yayımlandığı zaman Linux, Microsoft Windows, OS X, PlayStation 4, Xbox One versiyonları ile birlikte piyasaya sürülecektir.. Oyun tek ve çok oyunculu modda oynanan aksiyon ve macera türünde bir video oyundur.

Oyuncu perspektifi olarak ise oyunu birinci veya üçüncü şahıs bakış açısı ile oynayabiliyorsunuz.

Oyunun oynanışında ise kapak resmindeki gibi tarih öncesi yaratıklara binip açık dünya da koşturabiliyorsunuz. Yine savunma olarak düşmanlarınıza karşı ateşli silahları ve kendi yapımınız doğaçlama silahları kullanabilirsiniz. Hayatta kalmak için en önemlisi ateş ve silahlarınızla beraber bir üs (kalma yeri) kurmalısınız.

Yine oyunda süreceğiniz dinozorları evcilleştirmek o kadar basit değil. Evcilleştirme için birçok kaynak giderken beslenmesi için de ayrıca çok fazla kaynak gidiyor. ( Dinozor zenginlerin işi:) )

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanışı

Oyunda bir ev tasarlamak için açık dünyada dağınık halde bulunan kapı, pencere, zemin vb. maddeler kazanmalısınız. Kaynağınız olduğu sürece herhangi bir yapı inşa etmenizde sorun yok. Yine binanızı tamamladınız sonra temelinde veya sütunlarında sorun olduğunda binanız yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden temeli ve sütunları metal ile yaparsanız daha olacaktır. Sadece  titanosaurlar ve patlayıcılar metal yapılara zarar verebilir.

Oyunda savunmanızı sağlayacak silahları hazırlamak için gerekli olan kaynakları ve teknolojiyi toplamalısınız. Silahlarınıza el feneri gibi aksesuarları takabilirsiniz.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=PBh95onfcTI[/embedyt]

Oyunda kullanabileceğiniz altmış tür dinozor vardır. ARK: Survival Evolved’da bulunan dinozorları bilinçsiz hale getirdikten sonra yemek yedirerek ve farklı işleri yaprak evcilleştirebilirsiniz. Bir dinozoru evcilleştirdikten sonra uçuş, hızlı su altı hareketi gibi dinozor yeteneklerini kullanabilirler. Ayrıca hız, sağlık ve hasar gibi istatistiklere de ulaşabilirsiniz. Bazı dinozorlara binerken silahınızı da yanınıza alabilirsiniz. Saldırı savunma ve eşyalarınızı bir yerden bir yere taşımak için de kullanabilirsiniz.

ARK: Survival Evolved oyununda sadece dinozorlar yok. Dodo, Kılış dişli kedi, Mamut, Meganeura, Titanomyrma ve Doedicurus gibi çeşitli hayvanlarada ev sahipliği yapıyor. Oyundaki hayvanlar av-avcı hiyerarşisine sahiptir.

ARK: Survival Evolved Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci  Core 2 Duo E4400 2.0GHz  Core i5-3470 3.2GHz
Amd İşlemci  Athlon 64 X2 Dual Core 3800+  FX-8350
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GT 730 v2  GeForce GTX 660
AMD Ekran Kartı  Radeon HD 6670  Radeon HD 7870
RAM  4 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Win 7 (32)  Win 8 (64)
DirectX  Direct X 11  Direct X 11
Saklama Alanı  20 GB  20 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Sizin İçin Seçtiklerimiz...

15 Yorum Yapılmış

 1. Melih dedi ki:

  4gb ram gt1030 ekran kartı q9400 işlemci kaldırırmı ?

  • Hasan Tıngır (Admin) dedi ki:

   Kaldırır kardeşim, hatta orta grafiklere kadar olmasa da biraz grafiklere zorlarsın 60 fps için

 2. Tuncay dedi ki:

  Lenovo z500 idiepad leptop kaldrırımı peki ? şöyle akıcı oynasam yeter ?

  • Hasan Tıngır (Admin) dedi ki:

   Kardeşi mesajını şimdi görüyorum. Mesajlar arasında kaynamış zamanında yazdığnda. Bahsettiğin bilgisayarın üretimi durdurulmuş ve lenovo desteğini çekmiş. Hiç bir yerde adam akıllı bir şeyler yazmıyor laptop ile alakalı. Bana özelliklerini yazablir misin ?

 3. Hasann dedi ki:

  ryzen 5 1600 3.20ghz ya da i5 7600k, gtx1060 kaldirir mi?

 4. Faruk dedi ki:

  i5-3317u cpu 1.70Ghz ram 4gb

  AMD Radeon HD 8730M
  INTEL (R) HD Graphics 4000

 5. hasan dedi ki:

  3 gb ram 1 gb ekran kartı var kaldırırmı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir