Assassin’S Creed Serisi

Assassin’S Creed Ubisoft alt kuruluşlarınca geliştirilen ve Ubisoft tarafından piyasaya sürülen açık dünya temalı üçüncü şahıs video oyunudur. Aşağıda sitemiz üzerinde yer alan Assassin’S Creed serisine ait oyunlar listelenmiştir. Merak ettiğiniz herhangi bir oyuna ait sistem gereksinimlerini, oyunun konusunu ve oynanış mekaniklerini öğrenebilirsiniz.

Assassin’S Creed Serisi

Assassin’S Creed Serisi

Assassin’S Creed
Assassin’S Creed II
Assassin’S Creed Brotherhood
Assassin’S Creed Revelations
Assassin’S Creed III
Assassin’S Creed IV: Black Flag
Assassin’S Creed Unity
Assassin’S Creed Rogue
Assassin’S Creed Origins (Yeni)

Assassin’S Creed Serisi Hakkında

Assassin’S Creed, II ve III oyunlarında sıralı bir kurgu varken bu kurgu bütünlüğü diğer oyunlarda yer almaz. İlk üç oyunda babası bir suikastçi olan Desmond Miles’in, Absergo adlı bir ilaç şirketi tarafından alıkonulması ile başlar. Ancak kaçırıldığı bu yer bir ilaç şirketi değil, Tapınakçılar olarak bilinen ve Cennetin elması adlı bir özel bir objeyi arayan tarikatın gizli üssüdür.

Tapınakçılar sahip oldukları Animus adlı teknoloji ile insanların genlerinde atalarının anılarının var olduğunu fark etmişlerdir. Suikastçi ataları olan insanları toplayarak bu insanların atalarının geçmişini araştırmakta ve Cennetin Elmasının yerini saptamaya çalışmaktadırlar. Cennetin Elması çok özel bir objedir ve insanlara uzaylılar tarafından armağan edilmiştir. Cennetin elmasına sahip olan bir kişi diğer insanları kontrol edebilmektedir.

İlk oyunda Desmond Milesin en eski atalarından Altair’in hikayesini konu alırken, ikinci oyunda diğer bir atası olan Ezio Auditore’nin hikayesini konu almaktadır. Ayrıca ikinci oyunda yaşananların devamını konu alan Brotherhood ve Revelations olmak üzere iki de alt oyun yer almaktadır. Burada Ezio’nun hikayesi devam etmektedir. (Bu arada Ezio’nun hikayesinin seri içindeki en iyi hikaye olduğunu söylemeliyim. Bu üç oyunda gençliğinden yaşlılığına kadar Ezio’nun hayatına tanık oluyoruz. Hatta üçüncü oyun İstanbul’da geçiyor. )

Üçüncü oyunda ise Desmond’un diğer atası olan Connor Edway’in hayatı anlatılıyor. Aynı zamanda oyunda yaşanılan dönem Amerikanın İngilizler ile yaptığı özgürlük savaşlarına denk geliyor. Küçük yaşta annesini kaybeden Connor’un intikamını izlerken bir yandan da Amerikan Devrimine tanıklık ediyoruz.

Diğer oyunlarda ilk üç oyunda yer alan kurgusal bütünlük yoktur. Diğer oyunlarda o oyuna özel karakterler ve kurgu yer almaktadır. Sadece Rogue bir miktar Black Flag ile ilişkilidir. Ancak Black Flag oynamasanız bile Rogue’yi anlayarak oynayabilirsiniz, tamamen farklı bir senaryoyu ele alıyor.

Peki oyuncular olarak, Assassin’S Creed serisi hakkında neler düşünüyorsunuz ? Seri ilk oyunlardaki başarısını sürdürmeyi başarıyor mu yoksa artık kabak tadı vermeye mi başladı ?

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

6 Yorum Yapılmış

 1. gamer dedi ki:

  Syndicate yi koymamışsınız seride oda var yanlış bilmiyosam originsten önce o çıktı

  • Hasan Tıngır (Admin) dedi ki:

   onu ben oynamamıştım, hep unutmuşum ya. bir baş vakitte eklerim. uyardığın için teşekkür ederiz 🙂

   • MehmetEZ dedi ki:

    Ekran Kartı : Amd Radeon hd 5450
    Ram : 1 gb
    İşlemci : İntel (R) pentium (R) D CPU 3.00 ghz CPU 3.00 ghz
    İşletim Sistemi : Windows 7 Enterprise 32 bit
    Hangilerini kaldırır?

 2. Haşmetli dedi ki:

  Hay animus!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir