Assassin’s Creed

Ubisoft tarafından geliştirilen ve 2007 yılında piyasaya sürülen Assassins Creed serisinin ilk oyunudur. Oyuna genel hatları ile bakarsak yoğun tarihsel öğeler içerir. Gerek oyunun ortam unsurlarından gerekse de karakterlerinden tutun sizi yaşanan o anın içine sokmayı çok iyi başarıyor Ubisoft. Bu sadece bu oyuna özel değil serinin ilk 5 oyununda bunu yoğun hissedebiliyorsunuz. Aşağıda Assassin’S Creed Sistem Gereksinimleri bilgileri verilmiştir.

Assassin’s Creed

Oyunun tarihi bir yönü olduğunu söylerken de laf olsun diye söylemedim. Oyunun içinde Selahaddin Eyyübiden tutun Richard the Lionhart, Al Muallim gibi dünya tarihinden karakterler yer almaktadır. Oyun içerisinde haçlılar ile müslümanlar arasında yaşanan savaşlar ve bu savaşa dahil olan Suikastçiler yer almaktadır. Suikastçılar dünya tarihinde Hasan Sabbahın kurmuş olduğu günümüz adıyla Haşhaşiler olarak bilinen bir örgüttür.

Oyunda yer alan tüm bu tarihi unsurlar oyunun senaryosu ile çok iyi bir şekilde bütünleştirilmiştir. Oyunu oynarken kendinizi o çağda yaşamış, yaşananlara tanık olmuş gibi hissedebilirsiniz. (Birde suikastçilerin baş düşmanı olan Tapınakçılar adlı başka bir örgüt daha var o olaylar daha bi karışık.)

Oyunun senaryosuna gelirsek Desmond Miles adlı başrol karakterimiz suikastçi soyundan gelen bir barmen. Suikastçi olan babasının aksine kendisi bu hayata sırtını çevirmiştir ve barmenlik yapmaktadır. Bir gün Abstergo şirketi tarafından kaçırılır ve Animus adlı insanların genetik bilgilerinden yola çıkarak önceki atalarının yaşadıklarını gösteren bir makineye bağlanır.

Desmond burada, yüz yıllar önce yaşamış olan usta suikasçi atası Altairin anılarına tanıklık etmeye başlar. Kendini bir anda bundan yüzyıllar yıl öncesinde bir haçlı savaşının içinde bulur. (Burdan sonrası spoilera gireceği için devam etmiyorum ve oyun için sistem gereksinimlerine geçiyorum)

ASSASSİN’S CREED SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Pentium 4 2.66GHz Core 2 Duo E4500 2.2GHz
Amd İşlemci Athlon XP 2700+ Athlon 64 X2 Dual Core 4400+
NVİDİA Ekran Kartı GeForce 6800 XT GeForce 9600 GT 512MB
AMD Ekran Kartı Radeon HD 2400 Series Radeon HD 3800 series
RAM 1 GB 2 GB
İşletim Sistemi Win Xp (32) Win Xp (32)
DirectX DirectX 9 DirectX 9
Saklama Alanı 12 GB 12 GB

Diğer Assassin’s Creed Oyunları

Assassin’S Creed II
Assassin’S Creed Brotherhood
Assassin’S Creed Revelations
Assassin’S Creed III
Assassin’S Creed IV: Black Flag
Assassin’S Creed Unity
Assassin’S Creed Rogue
Assassin’S Creed Origins

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

 1. Alp VATANSEVER dedi ki:

  İşlemci: Intel Core i5 520M 2.9Ghz
  RAM: 8GB DDR3 1600Mhz
  Ekran Kartı: Intel HD Graphics (Core i5) 64MB
  Hafıza: 500GB HDD 120GB SSD
  Hocam benim bilgisayar kaldırır mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir