Call of Cthulhu

Call of Cthulhu hayatta kalma kalma ve korku mekaniklerinin ağır bastığı rol yapma türünde bir video oyunudur. Cyanide tarafından geliştirilen oyun pc ve konsol platformları için piyasaya sürülecektir. Henüz net bir çıkış tarihi olmasa da oyunun 2018 yılının ikinci yarısında çıkış yapması bekleniliyor. Aşağıda Call of Cthulhu Sistem Gereksinimleri bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Call of Cthulhu

Oyun Hakkında

Oyunun konusu özel bir dedektif olan Edward Pierce’nin bir soruşturmasında başından geçen olayları konu almaktadır. Massachusetts’e oldukça yakın olan Darkwater adasında, bütün aile üyelerinin hayatını kaybettiği gizemli bir cinayetin arkasındaki sır perdesini çözmek istemektedir.

Ancak dedektifimiz gizemli cinayetinin ipuçlarını takip ettiğinde bunun sıradan bir katil maktül olayı olmadığını, işin çinde kozmik bir varlık olan Cthulhu’nun olduğunu öğrenecektir.

Nedir bu Cthulhu diyen varsa, araştırdığım kadarıyla Howard Phillips Lovecraft adlı korku romanları yazan bir yazarın kısa bir hikayesi olan The Call of Cthulhu’ya dayandığı görülüyor. Hikaye sadece oyunun adına değil, aynı zamanda baş kötü yaratığımıza da hayat veriyor.

Oynanış Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Cthulhu Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core i5-650 3.2GHz  Core i5-4430 3.0GHz
Amd İşlemci  Athlon II X4 610e  FX-8300
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GT 640 v3  GeForce GTX 760
AMD Ekran Kartı  Radeon HD 5570  Radeon R9 270X
RAM  4 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  4 GB  4 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

  1. Ömer dedi ki:

    amd a10 9700 4 çekirdeli 3.6 ghz işlemci, gt 730 nvidia ekran kartı, 8 gb ram ile ortalama ne kadar fps alabilirim? sistemim kaldırır mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir