Call of Duty: Black Ops 2

Call of Duty serisinin dokuzuncu, Black Ops’un 2. oyunudur. Call of Duty Black Ops’un yapımını Treyarch dağıtımını ise Activison üstlenmiş ve Kasım 2012‘de satış için piyasaya sürülmüştür.

Black Ops II’yi oynayacağınız platformlar ise, Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3, Wii U ve PS Vita‘da oynayabilirsiniz. Ayrıca serinin bu oyununda, oyunun senaryo ilerleyişi ise bazı yerlerde sizin seçeceğinize bırakılıyor. Oyun başında tüm silahları kullanamıyorsunuz belirli bölümleri bitirerek silah kilitlerini açabilirsiniz.

Call of Duty: Black Ops 2

Oyun Black Ops’tan farklı olarak 2025 yılında geçmektedir. Savaşta artık her türlü robot, siber saldırı ve insansız araçları kullanıyoruz. Oyunun genel konusu ise var olan insansız teknolojiyi korumayı sağlamak ama düşman bu teknoloji ele geçirerek Çin ve ABD‘ye karışı kullanır. Genel olarak yönettiğimiz karakter ise Alex Mason’un oğlu David Mason‘dır. Oyunu oynarken sadece bu karakteri değil arada farklı karakterleri de oynayabiliyorsunuz.

Black Ops oyununda yer alan Strike Force bölümlerinde ise jet avcı, insansız hava aracı(iha) ve robotlar gibi savaş makinelerini yönetebiliyoruz. Strike Force görevlerinde öldüğünüzde geçtiğiniz bir önceki kayıt noktasında devam edebilirsiniz.

Ayrıca Call of Duty World at War’da gördüğümüz zombi haritası da Black Ops II”de de görüyoruz.

Oyun hakkında genel bir bilgi verdiğimize göre şimdi ise Call of Duty Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri nedir ona bir bakalım.

Call of Duty: Black Ops 2 Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Celeron E1200 Dual-Core 1.6GHz Core 2 Duo E8500 3.16GHz
Amd İşlemci Athlon 64 X2 Dual Core 3600+ Athlon II X3 415e
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GT 230 GeForce GTS 450
AMD Ekran Kartı Radeon HD 4650 1GB Radeon HD 4850×2
RAM 2 GB 4 GB
İşletim Sistemi Win 7 (32) Win 7 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 10 GB 10 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir