Crysis Sistem Gereksinimleri

Crysis Sistem Gereksinimleri

Crysis Crytek tarafından geliştirilmiş ve 2007 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı firma olan Crytek 1999 yılında üç Türk tarafından Almanya’da kurulmuştur. Keza oyunun senaryosundan tasarımına kadar Crysis projesi bu kardeşlere aittir.

Oyunun hikayesi ise Kuzey Kore’de kazı yapan arkeologları kurtarmak amacıyla bölgeye gönderilen raptor ekibinin başından geçenleri anlatmaktadır. Ekibin lideri Prophet kod adlı Laurence Barnes’dır. Oyuncular ekibin bir diğer üyesi olan Nomad’ı kontrol etmektedir.

Kuzey Koreye iniş yapan raptor ekibi inişte yaşadıkları kaza sebebi ile birbirlerinden ayrılır. Daha sonra bir araya gelerek ada da kazı yapan arkeologları aramaya başlar ve bu sırada Kuzey Kore askerleri ile çatışırlar. Ancak adadaki asıl tehlike koreliler değildir. (Senaryo’ya ilişkin fazla bir şey söylemek istemiyorum. Spoiler olmasın)

Oyunun mekaniklerine gelirsek sıradışı bir oynanışa sahiptir. Raptor ekibi üyeleri onlara hız, zırh, güç ve görünmezlik sağlayan nano suit adlı özel bir donanıma sahiptir. Oyuncular nano suitin sağladığı avantajları kullanarak askerlere ve adada yaşayan gizemli varlıklara karşı savaşır. Oyun içerisinde araç kullanmak mümkündür. Aracı kullanırken aynı zamanda aracın sahip olduğu makineli tüfeği de kullanabilirsiniz. Araç içerisinde bakışınızı değiştirebilir oyunu üçüncü kişinin gözünden oynayarak daha rahat araba kullanabilir ve çatışabilirsiniz.

Oyun içerisinde 4 tür zorluk sistemi bulunmaktadır. En düşük seviyede zırhınız size resmen ölümsüzlük sağlasa da oyun seviyesini zorlaştırdıkça hayatta kalma şansınız bir o kadar azalır. En düşük seviye er en yüksek seviye ise delta‘dır.

CRYSİS SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Pentium 4 2.8GHz Core 2 Duo E4500 2.2GHz
Amd İşlemci Athlon XP 2800+
Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
NVİDİA Ekran Kartı GeForce 7600 GT 256MB GeForce 8800 GS
AMD Ekran Kartı Radeon X600 Series Radeon HD 3850
RAM 1 GB 2 GB
İşletim Sistemi Win Xp (32) Win Xp (32)
DirectX DirectX 9 DirectX 9
Saklama Alanı 12 GB 12 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşablirsiniz. Herkese iyi oyunlar.


Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

  1. cgataya dedi ki:

    nvidia GEforce mx110 kaldırırmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir