Cyberpunk 2077

Oyun Hakkında
Oynanış Videosu
Sistem Gereksinileri

Cyberpunk 2077

Oyun Hakkında

Cyberpunk 2077 için gerekli sistem gereksinimleri bilgileri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Minimum sistem gereksinimleri, pc gereksinimleri, Cyberpunk 2077 kaç gb ? Bilgilerini bu tablodan öğrenebilirsiniz.

Cyberpunk 2077, daha öncesinde The Witcher serisi ile tanıdığımız polonyalı bir geliştirici firma olan CD Projekt’in son oyunudur. Hal böyle olunca oyuncular olarak Cyberpunk 2077 büyük beklentilerimiz var diyebiliriz 🙂 Şu ana kadar CD Projekt bizi hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Assassins Creed‘in Ezio hikayelerini içeren üçlemeden sonra en çok oynadığım oyunlardan biri de The Witcher serisi. (Tabi Modern Warfare‘yi de es geçmeyelim)

Oyuna gelirsek rol yapma türünde olan Cyberpunk 2077, hem konsol hem de bilgisayar platformu için çıkış yapacak. 2077 yılında bir California distopyasını içeren oyunda büyük bilim kurgu mekanikleri ve görsel efektleri olacak. (Eğer seri tutar da devamı gelirse muhtemelen sonraki oyunlarda tercih edilen eyalet Manhattan olabilir. Açıkçası bu benim kişisel beklentim ancak bilim kurgu diyorsak New York’tan ala başka hangi şehir olabilir ? Uzaylı ve bilim kurgu filmlerinin kalbi sayılır New York)

Oynanış mekaniklerine gelirsek, birinci şahsın perspektifinden oynadığımız oyunda V adlı bir karakteri canlandırıyoruz ve bu karakteri oyunun başında istediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz. Cinsiyet, saç, yüz, vücut tipi,  dövme, kıyafet ile ilgili özelleştirmede bulunabiliyoruz. Bu değişiklikler kalıcı olmasına rağmen oyunun sonuna kadar aynı kıyafetleri giymek zorunda değilsiniz tabi, oyun içerisinde yer alan alış veriş mağazalarından, NPC’lerden kıyafetlerinizi değiştirebiliyorsunuz.

Her karakterin Strength, Constitution, Intelligence, Reflex, Tech ve Cool olmak üzere toplamda 6 adet özelliği var (stat) Oynamak istediğiniz sınıfa göre bu özellikleri geliştiriyoruz.

Oyunda karakterimizi geliştirmek için çeşitli eşyalar satın alabiliyoruz. Eşya rengine göre düşükten yükseğe doğru bir eşik var, en düşük seviyeli itemler yeşil renkte iken yüksek seviyeli itemler mor renktedir. Karakterimizin gerek eşyalarını gerekse de ileri teknolojili cyberware vücut ekipmanlarını yükseltebiliyoruz. Oyunda yer alan ripperdoc merkezine başvurarak bu ekipmanları bulabiliyoruz. Buradaki ekipmanlar yetersiz gelmeye başlayınca da karaborsadan satın almaya başlıyoruz.

California eyaletinde her biri farklı özelliklere sahip olan 6 şehir yer alıyor. Daha doğrusu 6 farklı yerleşke var. İster yürüyerek isterse de oyun içerisinde yer alan araçları kullanarak bu birimler arasında yolculuk yapabiliyoruz.

Oyunun ilginç özelliklerinden birisi oyun atmosferi NPC’lerin davranışlarına doğrudan etki edebiliyor. Güzel bir yaz günü çarptığınız bir vatandaş bunu dert etmezken, yağmurlu bir gece size beklemediğiniz bir tepki verebilir.

Oyunun diğer sıra dışı özelliklerinden birisi, oyunda ev (daire) satın alabiliyoruz. Silahlarımızı, kıyafetlerimizi bu evde saklayabiliyoruz aynı kendi evimiz gibi kullanabiliyoruz ve en efsa-wait for it-nevi özelliği eve kız atabiliyoruz gençler (make your dreams come true)

Oynanış Videosu

Sistem Gereksinimleri

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i5-2500K 3.3GHz Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz
Amd İşlemci FX-8320 Ryzen R5 1600
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 960 2GB GeForce GTX 1070
AMD Ekran Kartı Radeon R9 380 Radeon RX Vega 56 8GB
RAM  8 GB  16 GB
İşletim Sistemi Win 7 64 Win 7 64
DirectX DX 11 DX 11
Saklama Alanı 50 GB 50 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

  1. Berat dedi ki:

    Hasan abi, 1050ti,8gb Ram,FX-770 sadece texture u high yapsam 60-40 arasaı alırmıyım yada en low da bile 60 alırmıyım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir