Dark Souls Remastered

Dark Souls aksiyon türünde rol yapma video oyunudur. FromSoftware tarafından geliştirilen oyun hem pc hemde konsol platformu için piyasaya sürülmüştür. Aşağıda Dark Souls Remastered Sistem Gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

Dark Souls Remastered

Oyun Hakkında

You Died! Ne zaman Dark Souls’ün adını duysam gözlerimin önünde kanlı canlı bu yazı beliriliyor. Oyuna ilk başladığım yıllarda o kadar çok ölürdüm ki bir gün monitörü alıp camdan fırlatıyordum. (Sonra dedim tabi allahın fakiri napıyon!) Ama tabi zamanla alıştık diğer bir çok oyuncu gibi, Dark Souls 3’de misal tuzaklar dışında çok fazla öldüğümü hatırlamıyorum, birde bazı bossların kombolarına ayak uyduramadan bir kaç kez ölmüşlüğüm var. Onun dışında “You Died!” yazısını fazla görmedim 🙂

Konuyu fazla dağıtmadan sadede gelelim. İşte bir zamanlar hepimizi çileden çıkartan bir yandanda kendine hayran bırakan Dark Souls, remastered versiyonu ile karşımıza çıkıyor.

Oyunu hiç bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. Dark Souls bol aksiyonlu ve gerilimli bir rol yapma oyunudur. Açık dünya temalıdır ama tam anlamıyla açık dünya temalı diyemeyiz. Aklınıza hemen GTA oyunlarında olduğu gibi bir oynanış gelmesin. Kapalı dünya oyunlarına benzer bir sistem vardır. Bonfires adı verilen kontrol noktaları gibi..

Oynanış olarak baya zorlar, tecrübe ister. Hack and Slash oyunlarında olduğu gibi bam güm ilerleyemezsiniz Dark Souls oynarken, karakterimiz tez canlıdır çok kolay ölür. En kötüsü ise öldüğünüzde item almak veya statü geliştirmek için topladığınız bütün ruhlar sıfırlanır.

Karakteri gelişimi çok uçarı değildir. Mesela klasik RPG oyunlarında bir karakteri güçlendirdiğinizde oyun başındaki npcler neredeyse zararsız hale gelir sizin için. Ancak Dark Souls’de böyle değildir. Hala sağlam hasar yersiniz.

Oyunda yer yer bumi tuzakları vardır. Sağlam bosslar vardır ve bu bossların güzel komboları vardır. Bosslar çok güçlüdür ve çok fazla hasar verir. Verdiği hasar canı azaldıkça artar. Bossların majör saldırıları ve minör saldırıları vardır. Majör saldırılarda büyük hasar verdiği gibi bazen tek bile atabilir.

Oyunu konusu ve grafikleri muazzamdır. Oynadıkça senaryo sizi içine çeker. Oyun atmosferinin melankolik bir havası vardır.

Oynanış Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Dark Souls Remastered Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core i3-2100 3.1GHz  Core i7-3770 4-Core 3.4GHz
Amd İşlemci  FX-6300  FX-8350
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GTX 750 Ti  GeForce GTX 970 4GB
AMD Ekran Kartı  Radeon HD 7950  Radeon R9 290X
RAM  4 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  10 GB  10 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir