Endless Space 2 Sistem Gereksinimleri

Endless Space 2 Sistem Gereksinimleri

Endless Space 2 bilim kurgu oynanış dinamiklerine sahip olan strateji türünde bir video oyunudur. Amplitude Stüdyoları tarafından 2010 yılında çıkan Endless Space’nin ve Cuphead‘ın da geliştirilmesinde kullanılan Unity oyun motoru kullanılarak geliştirilmiştir.

Endless Space 2 Hakkında

Başlangıçta her oyuncu 7 farklı sınıftan birini seçmektedir. Bu sınıflardan her birinin hem görünüm açısından hemde özellik açısından çeşitli farklılıkları vardır.Her oyuncu öncelikle küçük bir imparatorluğu yönetmekle başlar ve oynadıkça bu imparatorluğunu geliştirir ve genişletir. Bunun içinde oyunda istila koloni sistemi getirilmiştir.

Oyunda gezenlerin toplu halde yer aldığı küçük galaksiler yer almaktadır. Oyunda ise sistem olarak geçiyor. Bu sistemlerde 4 tane gezegen vardır. Her gezenin kendine has özellikleri vardır, kendi iklimleri vs farklıdır.

Ancak oyunda yer alan bu gezenler arasında anormal gezegen olarak adlandırılan ve oyuncuların gece gündüz bu gezegenleri aradığı joker gezegenler vardır. Bu gezegenleri gemileriniz ile araştırabilir ve keşfedebilirsiniz. Ayrıca istatistikler sayesinde hangi gezen kolonileştirip hangisinin kolonileştirilemeyeceğine bakabilirsiniz.

Kolonileştirme yapabilmek için öncelikle oyunda koloni sistemini araştırmanız gerekiyor. (İkariam oynadıysanız benzer bir mantık işliyor.) Daha sonra duruma göre gezegenleri kolonileştirebiliyorsunuz. Bu işlemden sonra gezegenler size farklı özellikler, yeni yapılar vs sağlayabiliyorlar.Eğer imparatorluğunuzu teknoljik bakımdan yeterince geliştirmediyseniz serbest bir şekilde hareket edemiyorsunuz. Oyunda önceden oluşturulmuş yıldız çizgilerini takip etmeniz gerekiyor.

Gameplay Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz. Burada genel oynanış mekanikleri ve oyun grafikleri hakkında ek bilgiler edinebilirsiniz.

Eğer bilim kurgu dinamiklerine sahip strateji oyunlarını seviyorsanız Aven Colony ve Halo Wars 2‘ye göz atmanızı tavsiye ederim. Aynı türdeki diğer oyunlara ise strateji oyunları bölümünden ulaşabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Oyun için gereken sistem gereksinimleri aşağıda yer almaktadır. Yeni nesil oyunlara göre kıyaslarsak ortalamanın bir kaç tık altında donanımlara sahip bir bilgisayar işinizi görecektir.

ENDLESS SPACE 2 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i3-4330TE 2.4 GHz Core i5-3470T 2.8 GHz
Amd İşlemci APU A6-6400K Dual-Core FX-4170
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 550 Ti GeForce GTX 660
AMD Ekran Kartı Radeon HD 5830 Radeon R7 370
RAM  4 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  8 GB  8 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

  1. burak çalık dedi ki:

    youtube kanalında izlediğim oyundu çok beğenmiştim umarım kendi bilgisayarım kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir