Final Fantasy XV

Final Fantasy XV, Microsoft Windows için Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan açık dünya temalı aksiyon rol yapma oyundur. Final Fantasy serisinin on beşincisi oyunudur, Kasım 2016’da PS4 ve Xbox One için piyasaya çıktı ve 2018 yılının başında Windows için piyasaya çıkacak. Oyun açık dünyada bir çevre ve aktif hareket tabanlı savaş sistemi, hızlı geçiş silahları, temel büyü ve araç seyahati ve kamp gibi diğer unsurlarları içeriyor. Aşağıda Final Fantasy XV Sistem Gereksinimleri bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Final Fantasy XV

Oyun Hakkında

Lucis’te Prens Noctis ve arkadaşları Gladiolus, Ignis ve Prompto, Noctis’in Lunafreya’ya evleneceği Accordo’nun başkenti Altissia’ya giden yolda ilerliyor. Yol boyunca, Niflheim’ın Uykusuzluk şehri ve Kristalin çalınması üzerine yaptığı haberi alıyorlar ve bu sırada Kral Regis’in suikaste kurban gidiyor. Kristali kurtarmak ve tahta geri vermek amacıyla Noctis’e görev yapan Crownsguard komutanı Kor Leonis ile bir araya geliyorlar.

Lucisi’nin eski krallarından Lucisi’nin silahlarını almak isteyen grup Niflheim’in başbakanı Ardyn Izunia’ya rastlıyorlar, Ardyn Izunia onları Casshess of Disc’de Astral Titan’a yönlendiriyor. Titan’ın davasını yerine getirip, Astral’e saldıran emperyal güçlerle savaşırken, Noctis, Lunafreya’nın Titan’ı kendi gücünü ödemek için ikna ettiğini öğreniyorlar. Lucis’ten geçerek, Noctis atalarının kalıntılarını alıp Lunafreya’nın ruh asistanı Gentiana’nın yardımıyla Astral Ramuh’u bir araya getiriyorlar.

Yolculuklarının seyri boyunca, günlerin gittikçe daha da büyüdüğünü ve Daemons’un arttığını keşfediyorlar. Bu fenomen Starscourge’un bir parçasıdır ve Starscourge, kontrol edilmeden bırakıldığında Eos’un Daemons tarafından ebedi karanlığa atıldığını ve aşırı yüklenileceğini görecektir vs vs.

Oyun Fragmanı

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan fragmanı izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

FINAL FANTASY XV SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core i5-2500 3.3GHz  Core i7-7700 4-Core 3.6GHz
Amd İşlemci  FX-6100  Ryzen R5 1600X

Bilgisayar Özelliklerine Nasıl Bakılır Öğrenmek İçin Tıklayın.
Bu oyunu oylayın!
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GTX 760  GeForce GTX 1080 Ti
AMD Ekran Kartı  Radeon R9 280  Radeon RX Vega 64 Liquid 8GB
RAM  8 GB  16 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 10 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  100 GB  100 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
0 Paylaşımlar

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

3 Yorum Yapılmış

  1. dehset dedi ki:

    i5 3230 2.65 ghz 6 gb ram windows 8 açar mı

  2. dehset dedi ki:

    bilmiyorum bu haliyle açar mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir