For Honor Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanışı

For Honor’ın yapım ve geliştirilmesini Ubisoft Montreal yayımını ise  Ubisoft’un üstlendiği üçüncü şahıs türünde bir video oyunudur. Oyunun çıkış tarihi Şubat 2017‘dir. Piyasaya Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One versiyonları ile birlikte sürülmüştür. Ayrıca aksiyon, dövüş türünde tek ve çok oyunculu modu bulunan kesme ve yırtma oyunudur.

For Honor, oyuncuların üçüncü şahıs bakış açısıyla kontrol edilen, orta çağda bir şövalye, samuray ve vikingler gibi askerlerin bulunduğu tarihsel formları oynamanıza olanak sağlıyor. Electronic Entertainment Expo 2015‘te açıklanan oyunun resepsiyonu genel olarak olumlu oylar almıştır.

For Honor, orta çağ döneminden esinlenerek yapılmış fantezi ayarında yapılan bir mücadele oyunudur. Oyuncular, Legion, The Chosen ve Warbon olmak üzere üç farklı fraksiyondan bir karakter seçerek oynayabilirler. Bu üç grup sırasıyla Knights, Samurai ve Vikingleri temsil ediyor. Her grubunun dört farklı sınıfı vardır. The Vanguard sınıfı “dengeli” olarak tanımlanır ve mükemmel can düşürücü ve savunmaya sahiptir. The Assassin sınıfı düşmanlarla düello yaparken hızlı ve etkilidir ancak düşmanlara karşı daha az hasar verir. The Heavies sınıfı ise yavaş olmakla beraber düşmanlarını saldırılarına karşı daha dayanıklıdır. Hybrids olarak bilinen son sınıfta üç türden ikisinin birleşimidir ve nadir becerileri kullanabilir. Tüm kahramanlar benzersizdir ve kendi silahları ve savaş tarzlarına sahiptir.

Oyuncular, ard arda birden fazla düşmanı öldürmek gibi belirli eylemleri gerçekleştirirlerse ek ikramiyelerden olan Feats kazanırlar. Bu ikramiyeler, oyuncuların ek puan ve güç kazanmalarına, ok atma veya mancınık saldırı çağrısına izin vermelerine veya kendilerini iyileştirmelerine izin verir. Çoğu görevinizde size sayısız AL kölesi eşlik ediyor. Fakat AL köleleri oyundaki karakterinizden daha zayıf ve çok fazla tehdit oluşturmazlar.

Savaş Sanatı” olarak bilinen taktik bir dövüş sistemi de bulunmaktadır. Oyuncular bu sistemde silahları ile rakiplerini hedef alan bir düello moduna girer. Oyuncular daha sonra düşmanlarına saldırırken silahlarını üç yoldan(yukarıdan, sağdan ve soldan) nasıl yerleştirileceğini seçebilirler. Ekrandaki ipuçlarını ve rakibin kendi saldırı konumunu yansıtan hareketlerini gözlemleyerek, oyuncular düşmanlarının en zayıf bölümünü fark edebilir ve bu noktalara saldırı düzenleyebilirler. Eğer doğru pozisyonu seçerseniz diğer oyuncuların saldırılarını da engelleyebilirsiniz. Yine oyundaki sistem oyuncuların elindeki silahın ağırlığını hissetmelerini sağlamayı planlıyor.

Oyundaki gruplar ve sınıfları da şöyle;

Knights  ——   Sınıfı
Warden          (Vanguard)
Lawbringer    (Hybrid)
Centurion      (Hybrid)
Conqueror    (Heavy)
Peacekeeper (Assassin)

Samurai  — Sınıfı
Kensei        (Vanguard)
Nobushi    (Hybrid)
Shinobi      (Assassin)
Shugoki     (Heavy)
Orochi       (Assassin)
Vikings   —- Sınıfı

Berserker   (Assassin)
Valkyrie       (Hybrid)
Raider         (Vanguard)
Warlord      (Heavy)

FOR HONOR SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i3-550 3.2GHz Core i5-2500K 3.3GHz
Amd İşlemci Phenom II X4 955 FX-8350
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 660 GeForce GTX 680
AMD Ekran Kartı Radeon R9 270 v2 Radeon R9 280X
RAM 4 GB 8 GB
İşletim Sistemi Win 7 (64) Win 7 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 30 GB 30 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

7 Yorum Yapılmış

 1. kukuli dedi ki:

  4 gb ram
  i3 2120 3.30ghz
  nvidia gt 630 2 gb 128 bit
  windows 8 64bit
  directx 11

 2. EREN dedi ki:

  intel core i5-3470 3.20 GHZ
  6 GB RAM
  directx 11
  ATI radeon hd 7350 4GB
  windows 8.1
  kaldırır mı ?

  • Hasan Tıngır (Admin) dedi ki:

   malesef kaldırmaz kardeşim, ekran kartının doğru olduğuna emin misin ? o kart 1080p çözünürlük kaldırabilecek türde bir kart değil, 4 gb vrami olması çok saçma. galiba modelini yanlış yazıyorsun.

 3. Phonxx dedi ki:

  Amd athlon 2 x2 dual core 3.20 Ghz işlemci
  8 GB Ram
  amd radeon hd 5500 ekran kartı

  Kaldırırmı 🙂 kaç fps alırım

  • Hasan Tıngır (Admin) dedi ki:

   kaldırmaz gibi görünüyor ama zorlarsan 30 civarı görebilir belki

 4. Emre dedi ki:

  nvidia geforce mx150 ram 8 i5-8250U CPU @ 1.60 GHz 1.80 GHz 64 bit OYNANIRMI OYNANIRSA KAÇ FPS ALIRIM