Gönderen Konu: Lol Arenaya Genel Bakış  (Okunma sayısı 1350 defa)

hsntngr

  • Site Yöneticisi
  • Profesyonel Oyuncu
  • *****
  • İleti: 620
    • Profili Görüntüle
Lol Arenaya Genel Bakış
« : 23 Temmuz 2019, 12:26:37 »


    Minik Efsane
        Minik efsanen hep seninle. Ona merhaba demeyi unutma!

    Savaş Alanı
        Burası savaşların gerçekleştiği yer. Şampiyonlarını senin tarafındaki bölümlerde konumlandır. Rakibinse yukarı kısımlarda ortaya çıkar.

    Yedek Kulübesi
        Satın aldığın şampiyonlar onları savaş alanına sürene kadar burada yer alır.

    Dükkân
        Burada ortak bir havuzdan rasgele seçilen şampiyonlarla karşılaşacaksın. Şampiyonların kopyaları da çıkabilir. Şampiyon kopyalarını birleştirerek o şampiyonun daha güçlü bir versiyonunu elde edebilirsin (rehberin sonraki bölümlerinde konudan ayrıntılı bir şekilde bahsedeceğiz).
        Dükkânı kilitle/aç: Turun başında otomatik olarak yenilenmemesi için dükkânı kilitleyebilirsin. Almak istediğin bir şampiyon varsa ama henüz yeterli altına sahip değilsen bu düğmeyi kullanabilirsin.
        Yenile: Bir miktar altın ödeyerek dükkândaki şampiyonları yenileyebilirsin. Bu aslında her turun başında bedelsiz olarak gerçekleşir; ancak bazen daha fazla seçenek görmek isteyebilirsin.
        XP al: Altın harcayarak deneyim puanı alabilirsin. Seviyen yükseldikçe seçebileceğin şampiyonların gücü ve bedeli de artar.

    Özellik Takibi
        Şampiyonlarının faydalanabileceği köken ve sınıf ilavelerini buradan takip edebilirsin.

    Eşya Envanteri
        Eşyalar şampiyonlar onları kullanana kadar burada toplanır (eşyaları şampiyonlara vermek için onları sürükle ve bırak). Eşya taşıyan bir şampiyonu sattığında eşyası buraya geri döner.

    Altın Üreteçleri
        Altın üreteçleri sahip olduğun altına bağlı olarak ortaya çıkar. Her bir üreteç sonraki turun başında bir adet ek birikim altını kazandırır.

    Skor Tablosu
        Oyundaki tüm oyuncuların canını burada görebilirsin. Ayrıca oyunculara tıklayarak onların arenalarını ziyaret edebilirsin.

    Bölüm Takibi
        Bulunduğun bölümde hangi turları kazandığını, hangilerini kaybettiğini ve kaç turun kaldığını gösterir.

    Evre Takibi
        İçinde bulunduğun evreyi ve ne kadar süre kaldığını gösterir.

    Rakibin Tarafı
        Başka bir oyuncunun takımıyla karşı karşıya geldiğinde onun yedek kulübesini, eşya envanterini ve altın üreteçlerini görebilirsin. Ayrıca rakibinin minik efsanesiyle de tanışma fırsatı bulursun!