Frostpunk

Frostpunk, şehir kurma ve yönetmeye dayalı strateji tabanlı bir video oyunudur. 11 bit Studios tarafından geliştirilen oyun Windows platformu için yayınlanacaktır, çıkış tarihi ise henüz net olarak belli olmasa da 2018 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecektir.Aşağıda Frostpunk Sistem Gereksinimleri bilgilerini inceleyebilirsiniz. Sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı yönünde sorularınız varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Frostpunk

Oyun Hakkında

Diğer strateji oyunlarından farklı bir konsepte sahip olan oyunda, oyuncular donmak üzere, insanların soğuktan kırıldığı, sadece merkez jenaratörü olan bir şehri geliştirerek medeniyet kurmaya çalışırlar.  Ancak sıradan strateji oyunlarından farklı olarak (çamaşır suyu reklamlı gibi oldu ama neyse) oyuncular karar alırken biraz daha dikkatli hareket etmelidirler, çünkü aldığınız kararların neticesinde vatandaşlarınız ölebilir. Bu oyunda vatandaşlarınızın güllük gülistanlık bir adada, tavernalarda yaşamıyor bu yüzden daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Aslında oyunu geliştiren firma bunu şehir kur – yönet tarzı bir oyun olarak, basit bir şekilde değil, oyuncunun sınırlarını zorlayarak, onu empatiye ve düşünmeye sevk eden bir duruma itiyor. Düşünmeden aldığınız keyfi kararların aslında ne gibi zararlara yol açabileceğini oyunculara göstermek istiyor.

Sadece strateji oyunu olmasının yanında aslında öğretici bir oyun kategorisine dahi koyabiliriz Frostpunk’ı. Maddi imkansızlığın neredeyse dibine kadar vurmuşsunuz, bir yandan çevre koşulları bir yandan şehir sorunları derken, sizce doğru kararları alabilecek misiniz ?

Türkçe Oynanış Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan Türkçe oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core i5-3330 3.0GHz  Core i7-3770 4-Core 3.4GHz
Amd İşlemci  FX-8300  Ryzen R5 1500X
Bu oyunu oylayın!
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GTX 960 2GB  GeForce GTX 1060 3GB
AMD Ekran Kartı  Radeon R9 380  Radeon RX 480 4GB
RAM  8 GB  16 GB
İşletim Sistemi  Windows 10 64  Windows 10 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  3 GB  3 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Senin için seçtiğimiz diğer oyunlar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir