Get Even Sistem Gereksinimleri

Get Even Sistem Gereksinimleri

Bandai Namco tarafından yayınlanan oyun, birinci şahıs nişancı türündedir, oyunda korku ve macera öğeleri ağır basmaktadır. Oyun hem PC hemde konsol platformları için çıkış yapmıştır. Son dönemlerde biraz modası geçmiş olan ve Mass Effect, Mirors Edge gibi oyun geliştirilmesinde kullanılan Unreal Enginee 3 oyun motoru ile geliştirilmiştir.

Oyunun Konusu

Oyunun konusuna ise bir kız bir sandalye ve bir bomba ile alakalı. Biraz saçma bir giriş oldu ancak inanın oyunun giriş kısmı da bu şekilde. Normalde birinci şahıs nişancı oyunlarda ufak ufak görevler ile başlar ve ilerleyen zamanlarda daha zorlu, daha heyecanlı görevler gelir. Ancak Get Even’ın hikayesinde oyuna heyecan dorukta başlıyorsunuz ve bu gizem dolu maceranız temposunu düşürmeden devam ediyor.

Elinizde sıradan bir tabanca ile ıssız bir muhittesiniz, size ateş açan insanları öldürüyorsunuz ve birden karşınıza üzerine bomba bağlanmış ufak bir kız çocuğunu sandalyeye bağlı olarak buluyorsunuz. Hemen kıza yardım etmek istiyorsunuz ancak bombanın infilak etmesini önleyemiyorsunuz.. (Bu anlattıklarım sadece bir kaç dakika içinde gerçekleşiyor. Oyunun geri kalanını siz düşünün..)

Get Even Sistem Gereksinimleri

Black adlı karakterimiz patlamadan sonra kendisini Red adlı bir doktorun Pandora adlı garip bir makinesinde kendini bağlı bulur. Bu makine sayesinde geçmişte yaşadıklarını hafif hafif hatırlamaya başlar.. Bizim aksiyon ve korku dolu maceramızda Doktor Red, Bomba ile ölen Kız ve Pandora üçgeniyle birlikte başlar…

Oynanış Mekanikleri

Az önce oyunun modası geçmiş bir oyun motoru tarafından geliştirildiğini söylemiştim. Bunu belirtmekteki amacım sizi bu konu hakkında uyarmaktı. Get Even aslında çok uzun yıllar önce duyurulmuş bir oyundu ancak çıkışı bazı sebeplerden dolayı 2017’ye kadar uzadı (franchise işlerin yayıncı firmaları ne kadar zora soktuğunun en güzel örneklerinden biri olsa gerek bu oyun). Bu yüzden modası geçmiş bu oyun motorunun sağladığı bir takım dezavantajlar var.. Bunlardan biri hareket mekanikleri .. Bu husus sizi çatışma sahnelerinde biraz zorluyor ve ne kadar iyi oynasanızda aleyhinize işlemeye devam ediyor.

Ancak yapay zekanın zekasının biraz düşük olması nedeniyle karşımıza çıkan düşük zekalı düşmanlarımız oyunun zorluk seviyesini bir miktar düşürüyor ve daha kolay görevleri tamamlayabiliyorsunuz. Bunun dışında ufak tefek sorunlar daha var ancak oyunun senaryosundan tutun, kurgunun işlenişi, düşük olmasına rağmen psikolojinizi etkleyen grafikler, oyunun müzikleri sizi oyuna bağlıyor ve bir heveste bitiriyorsunuz.

Gameplay Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz. Bu videoda genel hatlarıyla oynanış mekanikleri, oyunun kurgusu ve grafikleri yer alıyor.

Eğer korku-macera türünde oyunlar seviyorsanız Hellblade: Senua’s Sacrifice‘ye göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Yok ben nişancı – korku türü oyunları severim diyorsanız size de The Evil Within 2‘ye bir göz atabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

GET EVEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i5-2500K 3.3GHz Core i7-3770 4-Core 3.4GHz
Amd İşlemci Phenom II X4 940 FX-8350
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 660 GeForce GTX 970 4GB
AMD Ekran Kartı Radeon HD 7870 Radeon RX 480 4GB
RAM  8 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 10 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  40 GB  40 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir