Gravel

Gravel, off-road türü yarışlar üzerine inşa edilmiş bir yarış oyunudur. Yani yarışlar bunun için hazırlanmış olan pistlerde değil, doğada gerçekleşiyor, toprak veya kar üzerinde yarış yapıyorsunuz. Hem tek oyunculu hemde çok oyunculu modlara sahip olan oyun 27 Şubat 2018 tarihinde pc ve konsol için çıkış yapacaktır. Aşağıda Gravel Sistem Gereksinimleri bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Gravel

Oyun Hakkında

Gravel ralli oyunlarına benzer bir şekilde yarışları klasik yarış pistlerinin dışına çıkarıyor ve engeller ile dolu bir harita üzerinde, sabit bir yola bağlı kalmaksızın yarış yapmanıza imkan sağlıyor. Oyun sadece bir hızlı olan kazananın değil, aynı zamanda gözü açık olanın, daha dikkatli sürenin ve fırsatları değerlendirenin kazanacağı türde oynanışa sahip. Yani haritaya ne kadar hakim olursanız, engelleri kendi lehinize kullanırsanız diğer oyunculara karşı daha üstün bir duruma geliyorsunuz.

Oyun içerisinde toplamda 4 farklı yarış modu yer alıyor. Bunlar;

Cross Country: Oyunun bu modunda her biri farklı boyutlarda devasa haritalarda yarışıyorsunuz, kimi zaman bir şelalenin kıyısında kimi zamansa çölün üzerinde, bir kontrol noktasından diğerine doğru oyuncular ile yarışıyorsunuz.

Wild Rush: Bu oyun modunda ise tur yarışlarına katılıyorsunuz. Belli miktarda turu en kısa sürede tamamlayan oyuncu oyunu kazanıyor. Özellikle bu tür haritalarda oyuncuların birbirini yakalayabilmesi veya fark atabilmesi için çeşitli engeller yer alıyor.

Speed Cross: Bu oyun modunda ise daha çok hile hurdanın ön plana çıktığı, engeller üzerinden atlayışlar gibi eğlenceli mekaniklerin olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu harita için birbirinden etkileyici haritalar geliştirilmiş.

Stadium: Bu oyun modunda ise yarış pistleri karmaşıktır ancak fonksiyoneldir ve Gravelin oynanışına özel bir çok yapı ile doludur.

Oynanış Videosu

Gravel hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

GRAVEL SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core i3-3225 3.3GHz  Core i5-2500K 3.3GHz
Amd İşlemci  Phenom II X4 920  FX-6350
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GTX 760  GeForce GTX 960 2GB
AMD Ekran Kartı  Radeon HD 7950  Radeon R9 380
RAM  4 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  40 GB  40 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir