Marvel vs. Capcom: Infinite Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanış

Marvel vs. Capcom: Infinite oyunu Capcom tarafından geliştirilen ve  yayımını yapılacak olan bir dövüş video oyunudur. Oyun 19 Eylül 2017 yılında PlayStation 4, Xbox One ve Microsoft Windows versiyonları için yayınlanacaktır. Oyun motoru olarak Unreal Engine 4 kullanıyor. Ayrıca Marvel vs. Capcom: Infinite’yi tek ve çok oyunculu modda oynayabilirsiniz.

Marvel vs. Capcom: Infinite Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanış

Marvel vs. Capcom serisinin önceki oyunlarında da olduğu gibi hem Marvel Comics hem de Capcom evrenlerindeki karakterleri, Tag team savaşlarında rekabet etmek için kontrol ediyoruz. Ayrıca Infinite, Infinity Stones’u bir oyun mekaniği olarak kullanır burada her taş benzersiz yeteneklere sahiptir. Oyuncu oyuna başlamadan önce bir taş seçer ve bu da “Infinite Surge” olarak bilinen herhangi bir zamanda aktivite edilebilen bir yetenek kazandırır.

Taşların bazılarının güçleri ise şöyle örneğin; Uzay Taşı rakibini senin yakınına çekerken, Power Stone yani Güç Taşı ise knockback efekti üretir. Yine “Infinity Fırtınası” olarak adlandırılan ikinci güçlü bir yetenek ise oyuncu Infinity metresini doldurduktan sonra etkinleştirilebilir ve bu da Marvel vvs. Capcom 3’ten X-Factor sistemine benzer bir şekilde, sınırlı bir süre için önemli bir artış sağlar.

Oyun kontrolü ise Marvel vs. Capcom’te kullanılan düğme düzeninden uzaklaşır ve bunun yerine Marvel vs. Capcom 2’ye benzer bir kontrol şeması içerir. Ayrıca karakterleri değiştirmek ve Infinity Stone güçlerini etkinleştirmek için kullanacağımız iki ekstra düğme var. Oyunda erişilebilirliği artırmak, oyuncuların zemin ve hava kombinasyonlarını otomatik olarak gerçekleştirmeleri için hafifi yumruk düğmesine tekrar tekrar basmalarını sağlayan “otomatik kombo” sistemi içeriyor.

Marvel vs. Capcom Oynanış Videosu ve Karakterler
Karakterlerin hangi özelliklerine sahip olduğu oynanış videosu.

MARVEL vs. CAPCOM : INFINITE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i3-4160 3.6GHz Core i5-4690K 3.5GHz
Amd İşlemci FX-6300 FX-8350
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 480 GeForce GTX 960 2GB
AMD Ekran Kartı Radeon HD 5870 1024MB Radeon R9 380
RAM 6 GB 8 GB
İşletim Sistemi Win 7 (64) Win 7 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 7 GB 7 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir