Mass Effect: Andromeda Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanış

Mass Effect serisinin dördüncü oyunudur. Mass Effect Andromeda, BioWare tarafından geliştirilen ve Electronics Arts tarafından yayınlanan bir video oyunudur. Oyun Mart 2017‘de dünya çapında Microsoft Windows, Xbox One ve PlayStation 4 versiyonları ile piyasaya sürülmüştür. Tek ve çok oyunculu modu bulunan üçüncü şahıs nişancı türünde bir oyundur.

Oyun insanlığın 22. yüzyılda yeni evini oluşturmayı planladığı Samanyolu Galaksisinde yer alan Andromeda‘da geçiyor. Oyun karakterinizin görünüşü ve ilk ismini belirleyebilirsiniz. Oyunu bitidikten sonra, oyuncu belirli bonuslarla oyuna başlaması ve eğer isterse diğer Ryder olarak oyuna başlamasına izin veren yeni oyun kilidi açılır. Oyuncular ayrıca mevcut karakterleriyle oynamaya veya bitmemiş görevlerini tamamlamayı seçebilir.

Oyuncular her biri kendi içinde benzersiz altı farklı karakterden birini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Mass Effect serisinin diğer oyunlarından farklı olarak karakterin ilerde uzmanlaşmasını istediğiniz her türlü beceriyi atamak için özgürce eğitebilirsiniz. Örneğin; oyuncu biyolojik becerilere yatırım yapmayı seçerse, Adept profilinin kilidini açacaktır. Beceriler ve puanlar harcama deneyim puanı görevleri tamamlayarak kazanılır ve kazandığınız puanlarda herhangi bir sınır yoktur.

Oyunda her beceri için atadığınız puanlar sürekli olarak yeniden dağılım yapabilirsiniz bu sayede farklı dağılım yapmak için oyunu tekrar baştan başlatmanıza gerek olmaz. Ayrıca bu sayede sürekli olarak farklı dağılımları deneyebilirsiniz.

MASS EFFECT ANDROMEDA SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i5-3570 3.4GHz Core i7-4790 4-Core 3.6GHz
Amd İşlemci FX-6350 FX-8350
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 660 GeForce GTX 1060 3GB
AMD Ekran Kartı Radeon HD 7850 Radeon RX 480 4GB
RAM 8 GB 16 GB
İşletim Sistemi Win 7 (64) Win 10 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 55 GB 55 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

2 Yorum Yapılmış

  1. CSPER dedi ki:

    2 GB AMD R5 EKRAN KARTI VE 4 GB RAM İLE KALDIRIR MI ÇÜNKİ İNTERNETTE BİR VİDEO DA GTA 5 SORUSUNA DÜŞÜK SİSTEM BİR LAPTOP TA OYNATTIĞINI GÖRMÜŞTÜM andromeda 4 gb ram 2 gb amd r5 çok mu kasar

    • Hasan Tıngır (Admin) dedi ki:

      Gta ile bu oyunu kıyaslamak doğru olmaz. Çünkü gta5 in düşük gereksinimleri ile yüksek çözünürlük yüksek grafik gereksinimleri arasında çok uçarı bir fark var.. O bilgisayar ile gta5 oynayabilrsin ama mlesef bu oyunu oynayamazsın 🙁