Metal Gear Survive

Metal Gear Survive, hayatta kalma mekanikleri ile donatılmış aksiyonmacera türünde bir video oyunudur. Konami tarafından geliştirilen oyun 20 Şubat 2018 tarihinde pc ve konsol platformu için çıkış yapacaktır. Aşağıda Metal Gear Survive Sistem Gereksinimleri  bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Metal Gear Survive

Oyunun Konusu

Big Boss ve Kazuhira Miller’ın tahliyesinin ardından gökyüzünde bir solucan deliği açılır ve  Militaires Sans Frontières askerlerini emer. Solucan deliğinden geçen askerler, kristalimsi yapıları olan yarı zombi yaratıklara karşı mücadele verirler. Askerlerin amacı en kısa sürede bir yolunu bulup evlerine dönmektir. Ancak bilinmeyen bir paralel evrende, binlerce yaratığın ortasında sıkışıp kalmışlardır.

Oynanış Mekanikleri

Son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan kooperatif oyun desteği, Metal Gear Survive ile yine karşımıza çıkıyor. Açık dünya temalı olan oyunumuz hem tek oyunculu hemde çok oyunculu oyun modlarına sahip. Tek başına oynayabileceğiniz gibi, hikayeyi arkadaşlarınız ile birlikte oynayarak da tamamlayabiliyorsunuz.

Oyuncular oyunu üçüncü kişinin bakış açısından oynamaktadır. Aslında zombilerin olduğunu düşünürsek birinci kişinin bakış açısı olsaydı, hayatta kalmanın ötesinde biraz daha survival horror mekanikler eklenebilir oyun daha ilgi çekici hale getirilebilirdi.

Çok oyunculu modda toplamda üç arkadaşınız ile birlikte oynayabilirken, tek oyunculu modda oynayanlar ise arkadaşım yok diye üzülmeyin. Botları uzaktan verdiğiniz emirler ile yönetebiliyorsunuz.

Oynanış Videosu

Metal Gear Survive hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda Gamescom oyun fuarında paylaşılan oyuna ait fragmanı izleyebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

METAL GEAR SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci  Core i5-4460 3.2GHz  Core i7-4790 4-Core 3.6GHz
Amd İşlemci  FX-8320  FX-9590
NVİDİA Ekran Kartı  GeForce GTX 650 2GB  GeForce GTX 760
AMD Ekran Kartı  Radeon HD 5850 2048MB  Radeon R9 280
RAM  4 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 8 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  28 GB  28 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir