Minecraft

Minecraft, Markus Persson tarafından geliştirilen ve tamamen kurgulama üzerinden oynanan bir video oyunudur. Minecraft’ı Mojang firması tarafından yayına sürülmüştür. Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren milyonlarca oyuncu bu oyunu oynamaya başlamıştır. Oyun, Microsoft Windows, MacOS ve Linux işletim sistemlerinde oynanabilir olup 2011 tek ve çok oyunculu modu bulunan sandbox ve hayatta kalma türünde bir oyundur.

ÇIKIŞ TARİHİ: 18 KASIM 2011

Minecraft

Oynanışı

Oyun genel anlamada oyunu oyuncuya bırakmış durumdadır. Yani oyunun belirli bir amacı yoktur. Yine minecraft’ta;

  • Hayatta kalma modu
  • Yaratıcı mod
  • Macera modu
  • İzleyici modu
  • Çok Oyunculu

mod bulunmak üzere 5 farklı mod bulunmaktadır.

Yaratıcı mod

Yaratıcı modda, oyuncular envanter menüsü aracılığıyla oyundaki tüm kaynaklara ve öğelere erişebilir ve bunları anında yerleştirebilir veya kaldırabilir.

Macera modu

Bu, oyuncuları gerekli öğeleri elde etmeye ve harita yapımcısının amaçladığı şekilde maceraları deneyimlemeye zorlar.

İzleyici modu

Seyirci modu, oyuncuların doğrudan etkileşime girmeden bloklar arasında gezinmesine ve oyun oynamasına izin verir. Bu modda, bir envantere sahip olmak yerine, oyuncular diğer oyunculara ışınlanma kabiliyetine sahiptir. Başka bir oyuncunun veya yaratığın bakış açısından da görmek mümkündür.

 

Oyun üç boyutlu olup bina yaptığınızda yaptığınız binanın her tarafını kameryı çevirerek görebiliyorsunuz. Oyunda birinci ve üçüncü şahıs penceresinde oynama imkanı da sağlamaktadır.

Oyunda kil, taş, ağaç gövdeleri, su ve lav gibi birçok 3 boyutlu malzeme bulunmaktadır. Oyunda genel mantık bunları toplayıp yeni bir şeyler oluşturmak.

Yine oyun içinde hayvanlar, bitkiler, köylüler, düşman yaratıkları gibi oyuncu olmayan karakterlerle karşılaşabilirsiniz. Yine oyuna özgü sinsice size yaklaşıp patlayan yaratıklar ve enderman gibi karakterlere de dikkat etmenizi öneririm. Oyunda bu gibi canlılra krşı silah vb savunma araçları yapabilirsiniz. Bol şans….

Son olarak oyunda fizik kanunları işlemiyor (:

Oynanış Videosu

MineCraft Sistem Gereksinimleri

MineCraft Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci Pentium 4 1.6GHz Pentium 4 3.0GHz
Amd İşlemci Athlon XP 1600+ Athlon XP 2600+
NVİDİA Ekran Kartı GeForce 4 MX 440 GeForce 8600 GS
AMD Ekran Kartı Radeon HD 3200 Radeon HD 6320
RAM  500 MB  1 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 8  DirectX 9
Saklama Alanı  1 GB  1 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

  1. Bilal dedi ki:

    İşlemci İntel Celeron Cpu 1000M @ 1.80GHz (2cpu) Ram:4096 Mb DirectX Sürümü:DirectX 11 Ekran Kartı : İntel Hd Grapisch Familiy Ekran Kartı Bellegi : 1792 MB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir