Mount and Blade: Warband

Mount and Blade: Warband

Warband aslında Mount and Blade için getirilmiş bir genişleme paketi olsa da getirdiği bir çok önemli yenilik nedeniyle ana oyunu bile geride bırakmış ve büyük bir başarıya imza atmıştır. Oyunun tamamı yerli bir Türk firması olan TaleWorlds tarafından geliştirilmiştir. Crysis serisi ile birlikte gurur kaynağımız olan iki büyük oyundan biridir diyebiliriz 🙂

Mount and Blade: Warband’ın Konusu Nedir ? Oyunun konusu orta çağ dönemlerinde, kralların sultanların hüküm sürdüğü topraklarda geçiyor. Thug Life felfesi ile başladığımız oyunda sıfırdan başlıyor ve istersek bütün krallarıkları tek tek ortadan kaldırıp oyun evreninin en güçlü krallığını kurabiliyoruz. Zaten bütün krallıklar yıkıldığında oyunda bitmiş oluyor.

Oyunda Rodok Krallığı, Vaegir Krallığı, Svadya Krallığı, Nord Krallığı, Kergit Hanlığı ve Sarranid Sultanlığı olmak üzere toplam 6 ayrı krallık yer alıyor. Her krallığın kendi özel bölgeleri bu bölgelerin sağladığı stratejik ve askeri bir takım yararlar vardır. Bu özellikler yapılan savaşlarda lehe veya aleyhe sonuçlara neden olur.

Oyunun temel geçim kaynağı kaynaklardır. Oyuncular kervanları kullanarak ticaret yapabilir ve diğer imparatorluklar ile etkileşime geçebilir.  Her krallığın ağırlıkta olduğu bazı ekonomik sektörler vardır. Rodok Krallığı alet ve yün satımı gibi işlerde. Svadya Krallığı tahıl ürünleri ve yün satımı gibi işlerde. Nord Krallığı deniz ürünleri satımında, Vaegir Krallığı kıyafet ve yün satımı gibi işlerde, Kergit Hanlığı baharat satımında, Sarranid Sultanlığı ise hurma gibi gıdasal alanlarda ticaret yapmaktadır.

Mount and Blade: Warband Kaç GB ? Yukarıda söylediğimiz gibi Warband bir genişleme paketidir ve boyutu yaklaşık 1GB civarında olup oldukça düşüktür. Keza oyunun grafikleri de yüksek gereksinimler istemediği için yüksek grafik dokuları içeren oyun dosyaları yoktur.

Sistem Gereksinimleri

Mount and Blade: Warband Sistem Gereksinimleri
Donanımlar  Minimum Önerilen
İntel İşlemci Pentium 4 2.0GHz Pentium D 830 3.0GHz
Amd İşlemci Athlon XP 2000+ Athlon LE-1660
NVİDİA Ekran Kartı GeForce FX 5600 XT GeForce 7800 GS

Bilgisayar Özelliklerine Nasıl Bakılır Öğrenmek İçin Tıklayın.
Bu oyunu oylayın!
[Toplam:15    Ortalama:3.7/5]
AMD Ekran Kartı Radeon X600 Series Radeon HD 4650
RAM  1 GB  2 GB
İşletim Sistemi  Windows Xp 32  Windows Xp 32
DirectX  DirectX 9  DirectX 9
Saklama Alanı  1 GB  1 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

[Toplam:15    Ortalama:3.7/5]
0 Paylaşımlar

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın