Nier: Automata Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanışı

Nier: Automata, PlatinumGames tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 ve Microsoft Windows için Square Enix tarafından yayımlanan aksiyon rol türünde bir video oyunudur. Oyun Şubat 2017’de Japonya’da ve bir sonraki ay ise dünya genelinde piyasaya çıktı. Nier: Automata, Drakengard serisinin bir parçası olan 2010 yılında çıkmış Nier’in devamı niteliğindedir. Oyunun Microsoft Windows ve PlayStation 4 versiyonları bulunmaktadır.

Nier: Automata Sistem Gereksinimleri & Konusu & Oynanışı

Nier: Automata, oyuncuların açık dünya temalı bir ortamda YoRHa birimlerinin muharebe androidleri rolünü üstlendiği, bir aksiyon rol yapma oyunudur. Bir önceki oyununda olduğu gibi, bazı ortamlarda karakterinizle gezinirken kamera, standart üçüncü kişi görünümünden farklı kamera perspektiflerine geçer. Bazı alanlarda platformla engellerin üzerinden atlayarak gezinmesini gerektiren platform elemanları bulunur.

Oyuncu, dünya çapında bulunan oynatılmayan karakterler için an görevleri tamamlayabilir. Hub konumunda bulunan mağazalardan sağlık iyileştirmeye kadar birçok ögeleri satın alabilirsiniz. Savaş sırasında oyuncu hızlı ama hafif, ağır ama güçlü saldırılardan birini seçerek oynayabilir. Oyuncu düşman saldırılarından kaçabilir ve başarıyla zamanlanmış düğme basışlarıyla saldırılara karşı işlenemezlik kazanabilir ve ağır hasar veren karşı bir saldırı başlatabilir.

Nier: Automata Oynanış Trailer

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=p2uX-DIrPdc[/embedyt]

Yine oyunda silah gereksinimi de 4 farklı silah türü ile giderilmiş. Kısa kılıçlar, uzun kılıçlar gibi silah türleri bulunmaktadır.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i3-2100 3.1GHz Core i5-4670 3.4GHz
Amd İşlemci APU A8-6500 Quad-Core APU A10-7850K Quad-Core
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 770 GeForce GTX 980 4GB
AMD Ekran Kartı Radeon R9 270X Radeon R9 380X
RAM 4 GB 8 GB
İşletim Sistemi Win 7 (64) Win 10 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 50 GB 50 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?