Observer_ Sistem Gereksinimleri

Observer_ Sistem Gereksinimleri

Observer_, Aspyr tarafından PC ve konsol platformları için yayınlanan hayatta kalma-korku türünde bir oyundur. Oyunda yoğun bilim kurgu oynanış mekanikleri vardır. Sadece Windows için değil Linux ve OSX işletim sistemleri içinde çıkış yapmıştır.

Oyunun Konusu

Oyunun hikayesi 20184 yılında geçmekte ve Laniel Lazarski’ adlı bir detektifin başından geçenleri konu almaktadır. Karakterimiz ayrıca oyun içerisinde observer olarakta bilinmektedir.

Lazarski suçla mücadele konusunda görevli bir polis departmanında çalışmaktadır. Ancak bu departman insanların hafızalarına ve korkularına erişim imkanı sağlayan Dream eater adlı özel bir ekipman kullanmaktadır. Bu özel ekipman sayesinde şüphelilerin beyinlerine girebilmekte ve zihinlerini ele geçirebilmektedir.

Hikayemizde Lazarski üst düzey bir mühendisin kayıp oğlunu bulmak için yollara düşer ve bu süreçte bir çok şüphelinin zihnine girerek bu kişilerin derin korkuları ile yüzleşir.

Observer_ Sistem Gereksinimleri

Oynanış Mekanikleri

Oyun birinci şahıs perspektifine sahiptir ve oyunda yoğun bir bilim kurgu mekanikleri vardır. Oyunun temel oynanış mekanikleri Dream Eater ve Augmented vision etrafında dönmektedir. Dream eater ile şüphelilerin/suçluların hafızalarına girebilir ve onların korkuların tanık olabilirsiniz.

Augmented vision ise iki tür kullanıma sahiptir. Biri elektronik görüş diğeri ise biyonik görüş. Elektronik görüş ile çevrenizde yer alan elektronik cihazları tarayabiliyor ve delil arayabiliyorsunuz. Biyonik görüş ile de çevrenizdeki canlı-cansız biyolojik delilleri tarayabiliyorsunuz.

Ayrıca oyunda yer alan konuşmalarda düz bir konuşma yapmak yerine günümüz oyunlarında sıkça gördüğümüz diyalog ağacı vardır. Yani doğru cevapları almak istiyorsanız insanlara doğru soruları sormanız gerekiyor. Çevrenizde bulunan canlı- cansız, teknolojik cihazlar, karşılaştığınız insanlar sizi suçluya götürecek birer delil.

Gameplay Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz. Bu videoda oyunun genel oynanış mekanikleri, oyunun konusu ve grafikleri gibi unsurlara ait ekstra bilgiler mevcut.

Eğer hayatta kalma-korku türünde oyunlarını seviyorsanız The Evil Within 2‘e göz atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Diğer korku türünde yer alan oyunlara ise buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Oyun için gereken sistem gereksinimlerine gelirsek yeni nesil oyunlara göre ortalama özelliklere sahip donanımlar yeterli olacaktır.

OBSERVER SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i3-2130 3.4GHz Core i7-860 Quad 2.80GHz
Amd İşlemci APU A10-6700 Quad-Core FX-8120
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 660 GeForce GTX 770
AMD Ekran Kartı Radeon R9 270
RAM  8 GB  8 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  10 GB  10 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın