Paragon

Paragon, çok oyunculu online arena mücadelesi dinamikleri içeren oynaması ücretsiz video oyunudur. Epic Games tarafından geliştirilen oyun pc ve ps4 platformları için piyasaya sürülmüştür. Gerçi tam olarak sürülmedi ancak 2016 yılında erken erişime, Şubat 2017 de ise open beta erişime açıldı. Aşağıda Paragon Sistem Gereksinimleri bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Paragon

Oyun Hakkında

Oyun üçüncü kişinin perspektifinden oynanılmaktadır. Oyun haritalarının tamamı birbirine simetrik bir şekilde dizayn edilmiş, rakip takımların üsleri haritan zıt kutuplarına yerleştirilmiştir.

Oyuncuların amacı rakip takımda yer alan oyuncuları ve onların üslerini yok etmektedir. Günümüzdeki moba oyunlarında yaygın bir şekilde olduğu gibi üsler arasında mid, bot ve top olmak üzere üç farklı yol vardır.

Oyuncular hem merkez üssünü ve yol üzerinde yer alan kulelerini korurken bir yandan da karşı takımın kulelerini yıkıp, merkez üssünü yok etmeye çalışırlar.

Yine moba oyunlarında olduğu gibi minyon dalgaları vardır. Düzenli olarak takımların merkez üssünde minyonlar üretilir ve her biri kendi koridorunda yer alan rakip kulelere ve oyunculara saldırır.

Eğer karşı takımın üssünde yer alan inhibitörleri ortadan kaldırırsanız daha yüksek can değerine ve saldırı gücüne sahip olan süper minyon üretmeye başlarsınız.

Her takımda 5 oyuncu vardır ve her biri farklı özelliklere sahip kahramanları kontrol eder. Kahramanlar hem aktif hemde buff veren pasif yeteneklere sahiptir. Kahramanlar farklı sınıflara ayrılmıştır. Ofansif, defansif vs. Sınıfına göre de yetenekleri vardır. Mesela defansif olanlarda savunma özellikleri ağırlıktadır.

Genel hatları ile bakarsak Moba oynanışa çok yakın. Hem biraz Paladins’i hemde League of Legends’i andırıyor oynanış olarak.

Gameplay Videosu

Paragon hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz. Burada oynanış mekanikleri, kahramanlar ve oyunun genel yapısı hakkında ek bilgiler edinebilirsiniz.

Eğer moba tarzındaki oyunlara ilgi duyuyorsanız League of Legends veya Dota 2 ye göz atabilirsiniz. Eğer moba gibi olsun ama Team Fortress tarzı olsun diyorsanız Paladins veya Mirage: Arcane Warfare ye göz atabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Oyun için istenilen gereksinimler aşağıda yer almaktadır. Yeni nesil oyunlara göre ortalamanın bir iki tık üstünde sistem istemektedir.

PARAGON SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i5-2400S 2.5GHz Core i5-3470T 2.8GHz
Amd İşlemci FX-6300 FX-8320
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 460 v2 GeForce GTX 660
AMD Ekran Kartı Radeon HD 6870 Radeon HD 7870
RAM  4 GB  6 GB
İşletim Sistemi  Windows 7 64  Windows 7 64
DirectX  DirectX 11  DirectX 11
Saklama Alanı  15 GB  15 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir