Samurai Warriors: Spirit of Sanada Sistem Gereksinimleri

Samurai Warriors: Spirit of Sanada Sistem Gereksinimleri

Samurai Warriors: Spirit of Sanada, hack and slash ve aksiyon türünde bir video oyunudur. (Bu türü türkçe ye nasıl çevirsem bilemedim açıkçası. Ama hack and slash nedir diye soracak olursanız kısaca şöyle açıklayayım. Taktik maktik yok bam bam bam. Elinize kılıcı alıyorsunuz önünüze gelene sallıyorsunuz. Bir nevi film literatüründeki Shoot’em up türündeki filmlere benziyor. ) Spirit of Sanada ana oyunları hesaba katarsak Samurai Warriors serisinin dördüncü oyunudur.

Oyun japon firma olan Koei Tecmo tarafınan konsol ve PC platformları için piyasaya sürülmüştür. Pc platformlunda sadece Microsoft Windows işletim sistemi için çıkış yapmıştır.

Oyunun Konusu

Oyunun konusu 16. yüzyıl Japon tarihini konu almaktadır. Olaylar, Japonya’da askeri ve siyasi bir çok çatışmanın yaşandığı, Daimyo yani bilinen adıyla feodal beyliklerin ve bu beyliklerin klanların ortalığı karıştırdığı Sengoku döneminde gerçekleşmektedir. Ancak oyunun burada esas aldığı klan oyunun adından da anlaşılacağı üzere Sanada klanıdır.  Nobuyuki ve Yukimura tarafından yönetilmektedir.

Oyunda yaklaşık olarak 54 yıl geçmekte ve karakterin ve Sanada klanının başından geçen olaylar anlatılmaktadır.

Oynanış Mekanikleri

Oyunun genel oynanış mekaniklerine baktığımızda ana seri olan Samurai Warriorsun önceki oyunları ile benzerlik taşıdığını görüyoruz. Yukarıda oyun türünün hack and slash olduğunu dolayısı ile stratejik unsurların olmadığını söylemiştik. Ancak bunun bir kaç istisnası bulunuyor. Örneğin girdiğiniz savaşta karşı takımın komutanını öldürürseniz bu dost askerlerin moral seviyelerini doğrudan etkiler ve artırır.

Spirit of Sanada ile yeni bir oyun mekaniği ile daha tanışıyoruz. Uzun süren savaşlarda söz konusu olan bu mekaniğin adı Stratagems. Peki nedir bu stratagems ? Bu özellik ile artık uzun süren savaşlarda takviye birlikler çağırabiliyor ve köprüler kurabiliyorsunuz. Ancak bu özelliği biraz pahalıya patlıyor, kullanabilmek için bolca Sanada coinsleri toplamanız gerekiyor.

Ayrıca oyunda menü sisteminden, yapay zekaya kadar bir çok yenilik ve iyileştirmeler içeriyor.

Gameplay Videosu

Oyun hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda yer alan oynanış videosunu izleyebilirsiniz. Bu videoda genel olarak oynanış mekanikleri, oyunun konusu, grafikleri ve yeni eklenen özellikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eğer aksiyon türündeki oyunları seviyorsanız Absolver ve Hellblade: Senua’s Sacrifice adlı oyunlara göz atabilirsiniz. Özellikle mitolojik kurguları seviyorsanız Hellblade kesinlikle kaçırmamanız gereken bir oyun.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

Oyun için gereken sistem gereksinimleri aşağıda yer almaktadır. Minimum gereksinimler için yeni nesil oyunlara göre ortalamanın altında bir bilgisayar işinizi görebilir ancak yüksek ayarlar ve yüksek çözünürlükte AAA türde donanımlara sahip bir bilgisayara ihtiyacınız var.

 • İşletim Sistemi: Windows® 7, Windows® 8.1, Windows® 10 (64bit)
 • İşlemci: İntel Core i7 870 veya eşdeğer bir işlemci
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTS 450 veya eşdeğer bir ekran kartı
 • DirectX: DirectX 11
 • Depolama: 27 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows® 7, Windows® 8.1, Windows® 10 (64bit)
 • İşlemci:  İntel Core i7 2600 veya eşdeğer bir işlemci
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 980  veya eşdeğer bir ekran kartı
 • DirectX: DirectX 11
 • Depolama: 27 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

 1. Hamdi dedi ki:

  Çok güzel bir oyun, ayrıca bu güzel paylaşım için saolun sayenizde öğrenmiş oldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir