Tekken 7

Tekken 7, Bandai Namco Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir dövüş oyunudur. Oyun Tekken serisinin dokuzuncu oyunudur  ve oyun motoru olarak Unreal Engine kullanır. Haziran 2017’de oyunculara sunulan oyun Arcade, Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One platformlarında da oynanabiliyor.

Tekken 7’nin oynanışında ise oyun genel olarak 1’e 1 dövüşlere odaklanmış. Ayrıca oyunda iki mekanizma tanıtıldı. İlk mekanizma Rage Art, oyuncunun sağlık çubuğu kritik seviyelere geldiğinde yaklaşık olarak %30 zarar veren kritik saldırıların kilidini açar. İkinci mekanizma ise; Power Crush, düşmanın saldırıları tarafından zarar almasına rağmen saldırılarına devam etmesidir. Bu mekanik aynı zamanda yüksek ve orta atakları emmek için de kullanılabilir.

Yeni bir ekran sistemi ile, oyun çok oyunculu modda ekranın hangi tarafında oynayacaklarını seçmelerini sağlar. Karakterler ayrıca geri geriye gidebilir.

Arcade versiyonu ise, oyuncunun beş farklı rakibi teker teker yenerek ilerlediği geleneksel sahne tabanlı bir oyun serisinin içeriyor. Başka bir oyuncu oyuna katılırsa maçlar sekteye uğrayabilir. Online mod hem yerel hem de uluslararası oyun için kullanılabilir. Karakter özelleştirme özelliğiyle karakterinizin görünümünü değiştirebilirsiniz.

Fated Retribution, oyundaki çeşitli oyun değişikliklerini içerir. Yeni “Rage Drive” oyuncunun Rage Mod’undan fedakarlık yaparak belirli saldırılara izin veriyor. Rage Art, düşmana verilen zararın oyuncunun mevcut sağlık durum çubuğu ile ters orantılı bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Oyun madem dövüş oyunu biraz da karakterlerden bahsetmek gerekiyor. Oyun içinde oynayabileceğim 38 savaşçı bulunmaktadır. Daha fazla karakterin ise zamanla ekleneceği de söz konusu. Bandai Namco iki yeni konuk karakterin ekleneceğini de söyledi.

Oyundaki yeni karakterler ve özellikleri ise şöyle,

Katarina Alves; Savate sanatını uygulayan Brezilyalı bir kadın. Yeni başlayanlara yardımcı olacak dost bir karakter olarak tasarlanmıştır.

Claudio Serafino;  Devil Gene’nin tehdidi ile savaşan Anti-Devil örgüt üyesi olan, beyaz tenli bir adamadır. Sirius büyüsü ile güçlenmiştir.

Lucky,(Şanslı) Chloe; Kedi yavrusu kostümü giyen ve “Freestyle Dansı” dövüş tarzına sahip otkustur.

Shaheen: “Askeri Kendini Savunma” savaş tarzını benimsemiş keffiye giyen bir Suudi Arabistanlı bir adamdır. Yeni başlayanlar bu karakterle de başlayabilirler.

Josie Rizal: Sarı bir üst, mavi bir mini etek ve kırmızı bir başlık giyen genç Filipinli bir kadındır. Eskrima ve Kickboxing’i uygular.

Bunlar gibi bir çok karakter daha oyunda mevcuttur.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ
Donanımlar  Minimum Gereksinimler Önerilen Gereksinimler
İntel İşlemci Core i3-4160 3.6GHz Core i5-4690 3.5GHz
Amd İşlemci Phenom II X4 965 FX-8370
NVİDİA Ekran Kartı GeForce GTX 660 GeForce GTX 1060
AMD Ekran Kartı Radeon R7 370 Radeon RX 480 Asus 8GB
RAM 6 GB 8 GB
İşletim Sistemi Win 7 (64) Win 10 (64)
DirectX DirectX 11 DirectX 11
Saklama Alanı 60 GB 60 GB

Eğer sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağı hakkında sorunuz varsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Senin için seçtiğimiz oyunlara göz atmak ister misin ?

1 Yorum Yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir